אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית ביוליין: "מאמינים שחלק מהערך הגבוה שנקבע לסייפרס נובע מההסכם עימנו" צילום: יואב גלאי

מנכ"לית ביוליין: "מאמינים שחלק מהערך הגבוה שנקבע לסייפרס נובע מההסכם עימנו"

כנררת סויצקי, מנכ"לית ביוליין, מתייחסת לראשונה לרכישת השליטה בשותפה של ביוליין למסחור תרופת הדגל שלה, סייפרס

16.12.2010, 10:04 | שהם לוי
ביוליין והנהלת החברה מתייחסים היום לעסקה בה נרכשה השליטה בחברת סייפרס (Cypress) על ידי חברת Royalty Pharma האמריקאית וקרן הגידור ראמיוס תמורת 255 מיליון דולר במזומן.

לדברי ד"ר כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין: "בימים האחרונים עקבנו באופן צמוד בכל המהלכים שהובילו לאישור הרכישה ע"י הדירקטוריון של סייפרס ואני שמחה שבעלי השליטה המיועדים הודיעו כי הם מחויבים להמשיך ולפתח את הפרויקטים השונים של החברה וביניהם את תרופת ה-BL-1020".

ביולי 2010, חתמה ביוליין  על הסכם מסחור ה-BL-1020, תרופה חדשנית לטיפול בסכיזופרניה, עם חברת התרופות Cypress Bioscience Inc האמריקאית (סימול: CYPB). עד כה קבלה ביוליין 30 מיליון דולר כ- Upfront Payment, ובהמשך תקבל תשלומים בהיקף כולל של עד 335 מיליון דולר, המותנים באבני דרך רגולטוריות, המשך פיתוח, ואבני דרך מותנות מכירות. בנוסף לתשלומים אלה, ביוליין תהיה זכאית לתמלוגים בהיקף של 12% עד 18% מהיקף המכירות של התרופה.

סויצקי הוסיפה: "לנו חשוב כי המשך פיתוח התרופה עד הבאתה לשוק יתקדם בלוחות זמנים שנקבעו ובאופן הנכון ביותר ובאיכות הטובה ביותר על מנת שביחד נצליח להביא את התרופה הייחודית לשוק. אנו מאמינים שחלק מהערך הגבוה שנקבע אתמול ל-Cypress נובע מהפוטנציאל הרב שטמון בתרופת ה-BL-1020 ואין לי ספק שנפעל ביחד על מנת לממש מטרות אלו ולהציף ערך לבעלי המניות של ביוליין ושל Cypress".

לדברי Pablo Legorreta, מנכ"ל Royalty Pharma אשר הפכה היום לבעלת השליטה המיועדת ב- Cypress: "בתור החברה המובילה בארצות הברית בהשקעה בחברות הפועלות בתחום של תמלוגים ביו פארמצבטיים, יש לנו היסטוריה ארוכה ומוצלחת של שיתוף פעולה צמוד עם חברות ביוטק וצוותי הניהול שלהם. העסקה הזו מאמתת את הרקורד המוצלח של הנהלת Cypress הכולל את פיתוחם של שני מוצרים שכבר אושרו על ידי ה-FDA.

עוד הוסיף: "אנו שמחים לצרף את תמלוגי ה-Savella לתיק שלנו המורכב ממגוון מוצרים מובילים המניבים תמלוגים ביו-פארמצבטיים ואנו מצפים להמשיך ולעבוד עם הנהלת Cypress להציף ערך ולפתח את קו המוצרים העתידי של החברה שכולל בתוכו מספר מולקולות".

הסכם המסחור עליו חתמה ביוליין עם Cypress הוא לצפון אמריקה בלבד (כולל מקסיקו). על פי תנאי ההסכם חברת Cypress תנהל ותממן על חשבונה את המשך פיתוח התרופה, ותהיה אחראית להגשת תיקי הרישום לצורך קבלת אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לשיווק התרופה בארה"ב ולרשויות הבריאות של קנדה ומקסיקו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות