אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס קפיטל: קנו דלק אנרגיה ורציו, מיכרו ישראמקו צילום: אלבטרוס

ברקליס קפיטל: קנו דלק אנרגיה ורציו, מיכרו ישראמקו

בברקליס קפיטל החלו לסקר את סקטור האנרגיה ומצפים שוועדת ששינסקי תמשיך להשפיע על התנודתיות הרבה בסקטור. על דלק אנרגיה ורציו אומרים בברקליס: "הסיכון הוא גבוה, אבל גם התגמול"

16.12.2010, 10:21 | שהם לוי

בברקליס קפיטל מתחילים לסקר היום את סקטור חיפושי הגז והנפט בישראל וממליצים למשקיעים לרכוש את דלק אנרגיה ורציו, ולחילופין למכור את ישראמקו.

"חוסר הוודאות סביב שינויי המס הפוטנציאליים בעקבות ועדת ששינסקי וסביב היכולת למצוא מקורות מימון נאותים לפרויקט תמר, מביאים אותנו לסקר את הסקטור בהמלצת 'נייטרלי'", כותב האנליסט דיוויד קפלן בתחילת הסקירה.

בברקליס קפיטל אומרים שדלק אנרגיה עדיפה על המניות בסקטור בשל היותה החברה הכי מגוונת בסקטור. כמו כן הסיבה של קפלן להעדפת רציו על פני יתר המניות היא ההשפעה הכבדה של ההודעות קצרות הטווח מקידוח לוויתן לכשיגיעו.

"לתמר יש את הפוטנציאל הגדול ביותר להפסיד מהשינויים הצפויים במשטר המס שיגיעו כתוצאה ממסקנות וועדת ששינסקי, כך שלחברות החשופות לפרויקט יש פוטנציאל לספוג את הפגישה המשמעותית ביותר", כותב האנליסט דיוויד קפלן.

ועדת ששינסקי צפויה להודיע על ההמלצות הסופיות שלה עד לסוף השנה הנוכחית. במסגרת ההמלצות הראשוניות של ועדת ששינסקי עולה כי הועדה המליצה על כינון משטר מס אחרי שהשותפות בקידוחים החזירו 150% מהשקעתן.

"אנחנו מקווים שההמלצות שלמ ועדת ששינסקי לא ייושמו במלואן, אבל עדיין לוקחים דוגמא מענף הטלקום הישראלי - שם נקט הרגולטור בגישה נחרצת ", אומרים בברקליס.

התחזית של לידר שוקי הון לידר שוקי הון: "הביקוש לגז טבעי בישראל ישלש עצמו בחמש השנים הקרובות" בסקירה מקיפה על סקטור הגז והנפט ביום שלאחר יישום ועדת ששינסקי כותב האנליסט עוז לוי: "הדרך הריאלית למציאת שווקים מעבר לים עוברת דרך הסכם עם ספק גז רב לאומי" שהם לוי, 4 תגובותלכתבה המלאה

בניגוד לבתי השקעות אחרים שמסקרים את סקטור האנרגיה בישראל, בברקליס קפיטל כן הכניסו לתוך המודל הכלכלי לקביעת שווי השותפות ברציו, את האפשרות שיימצא גם נפט בקידוח לוויתן. יחד עם זאת, בברקליס שיקללו את האפשרות הזאת בהנחות שמרניות מאוד.

הביקוש הוא המפתח

"הביקוש לגז טבעי בישראל הוא נמוך באופן יחסי. חוסר בהיצע, פחם זול ושוק צרכני לא מפותח הן הסיבות העיקריות לכך. משרד התשתיות הישראלי פרסם את התחזית שלו לקצב הגידול הצפוי בביקושים ועל פי ההערכות אלה צפויים להגיע ל-8.1 BCM בשנת 2015", כותבים בברקליס.

מתחילים לסקר גם את קבוצת דלק

 

בנוסף לסיקור של סקטור הגז והנפט, החליטו בברקליס להתחיל לסקר גם את החברה אם, של דלק אנרגיה ודלק קידוחים, קבוצת דלק. דיוויד קפלן מברקליס כותב בסקירה של ברקליס כי לקבוצת דלק יש תיק מגוון יותר, תזרימי מזומנים יציבים, ויכולת טובה יותר לגייס חוב, זאת בהשוואה לחברות אחרות שנכללות בסקטור האנרגיה.

בברקליס אומרים שקבוצת דלק נסחרת בדיסקאונט של 62% על האחזקות הסחירות שלה. כשמתחשבים בברקליס בדיסקאונט המצרפי של 15% על האחזקות הסחירות, שבו לטענתם חברת האחזקות צריכה להיסחר הם מציבים לה מחיר יעד של 1,242 שקל. מחיר יעד זה גבוה ב-38% ממחיר הבסיס של המניה הבוקר בבורסה בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זוכרים שרציו עלתה מאגורה לארבע?
זה קרה כשתמר הפכה לתגלית ופורסמו הכמויות בה. פתאום שמו לב לרציו הקטנה עם 15% ברשיון הסמוך לוויתן וכל השאר היסטוריה כי עכשיו רציו בשער 53!!! שימו לב להזדמנות ישראלית שהיא מחזיקה ב10% משני הרשיונות הענקיים הסמוכים ללויתן גל ופלאג'יק. היא נסחרת כרגע מתחת למזומן שיש לה בקופה וברגע שיתנו כמויות בלויתן היא בהחלט צפויה לעשות מהלך רציני כמו רציו. אפשר לקנות בזול ואפשר ביוקר. לשיקולכם.
ששון גז  |  16.12.10