אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וינשטיין אישר: ניתן למנות את ניצב יוחנן דנינו למפכ"ל צילום: צביקה טישלר

וינשטיין אישר: ניתן למנות את ניצב יוחנן דנינו למפכ"ל

היועץ המשפטי הודיע לאהרונוביץ' כי אין בעיה משפטית במינוי מפקד מחוז דרום למפכ"ל, למרות קשירת שמו לפרשת חיסול הסוכנים הסמויים. בעקבות זאת, אם לא יהיו הפתעות, השר לביטחון פנים צפוי להכריז היום על זהות המפכ"ל הבא

16.12.2010, 17:18 | אביעד גליקמן, ynet

אין בעיה משפטית למנות את ניצב יוחנן דנינו למפכ"ל המשטרה. כך הודיע היום (ה') היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. בעקבות זאת, אם לא צפויות הפתעות של הרגע האחרון, צפוי השר אהרונוביץ' להכריז על זהות המפכ"ל הבא.

לפני כשבועיים ביקש אהרונוביץ' מוינשטיין לבדוק אם קיימת בעייתיות משפטית במינוי של דנינו לתפקיד המפכ"ל, בשל קשירת שמו בפרשת חיסול שני הסוכנים הסמויים בשנת 2006.כעת, לאחר שוינשטיין נתן לו "הכשר משפטי", גורמים במשטרה מעריכים כי אהרונוביץ' יעדיף למנות את דנינו להנהיג את המשטרה, על פני מפקד מחוז תל אביב ניצב שחר איילון.

בכל מקרה, בסביבתו של השר לביטחון פנים הבהירו שהוא מעוניין לסיים את הסאגה שנוצרה סביב הליך הבחירה, ולהתפנות לעיסוקים אחרים הקשורים לתפקידו.

בינתיים, ממשיך מבקר המדינה בבדיקת פרשת רצח הסוכנים. ביום שני העידו בפניו מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, שהכחיש שנעשה טיוח לכשלים בפרשה וניצב משנה בדימוס ישראל אברבנאל, שסתר את דבריו של כהן.

בשל הסתירות בעדויות, הציע אברבנאל לקיים עימות בינו לבין מפכ"ל המשטרה. רנ"צ כהן הסכים להצעה, והעימות צפוי להתקיים בקרוב מאוד בנוכחות המבקר. בנוסף, לינדנשטראוס אמור להזמין קציני משטרה נוספים המעורבים בפרשה, על מנת שימסרו את גרסאותיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות