אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לינדה בן-שושן תקבל מהדס ארזים 7.7 מיליון שקל צילום: יובל חן

לינדה בן-שושן תקבל מהדס ארזים 7.7 מיליון שקל

הבורר בסכסוך בין בן-שושן להדס-ארזים קבע עם זאת כי בן-שושן לא זכאית לפיצוי כלשהו בשל פגיעה במוניטין - עליו דרשה 20 מיליון שקל

16.12.2010, 20:42 | גולן חזני

לינדה בן-שושן תקבל מהדס ארזים את מלוא שכרה עד לסיום חוזה ההעסקה שלה בבית ההשקעות, וכן את התמורה בגין החלק היחסי של מניותיה בחברה. הבורר בסכסוך בין בן-שושן להדס-ארזים , השופט בדימוס בועז אוקון, קב ע עם זאת כי בן-שושן לא זכאית לפיצוי כלשהו בשל פגיעה במוניטין, סעיף בו דרשה בן-שושן 20 מיליון שקל. הבורר גם דחה את התביעה של הדס-ארזים נגד בן-שושן בסך 20 מיליון שקל.

בנוסף, היקף הפיצוי בגין המניות (15%) של בן-שושן בחברה יהיה 3.4 מיליון שקל, כשגם המס בגינן (20%) יחוייב לשלם הדס-ארזים, כלומר כ-4.2 מיליון שקל בסה"כ. בן-שושן תקבל שכר של שנתיים, שנותרו לה עד לסיום החוזה מרגע שפוטרה בסוף 2008, כלומר כ-3 מיליון שקל. כלומר - בסה"כ תקבל בן-שושן כ-7.2 מיליון שקל ואילו הדס ארזים תשלם לה גם שכר טירחת עו"ד בסך 510 אלף שקל, סה"כ כ-7.7 מיליון שקל. יצויין כי כ-400 אלף שקל מסכום זה שולמו כבר לבן-שושן כמשכורות בארבעה חודשים מאז שפוטרה.

הבוררות נקבעה בעקבות סכסוך בין השניים בעקבותיו פוטרה בן-שושן מתפקידה בסוף 2008. הבוררות ארכה כשנתיים והבורר השופט בדימוס בועז אוקון, פסק כי למעשה תקבל כ-20% מתוך תביעתה שעמדה על כ-42 מליון שקל.

כאמור, בסוף שנת 2008 בן שושן פוטרה מתפקידה כמנכ"ל קבוצת הדס ארזים וזאת רק כשנה לאחר שמונתה. זמן קצר לאחר המינוי, באו בעלי השליטה בקבוצה בטענות לבין בן שושן לגבי דרך הניהול של הקבוצה על ידה לרבות בזבוזי עתק של מקורות תקציביים.

מהדס ארזים נמסר ל"כלכליסט" כי "אנו רואים פרשה זו מאחורינו וממוקדים בהמשך פיתוח החברה. העובדה כי בן שושן זכתה רק בכ-15% מתביעתה האסטרונומית מדברת בעד עצמה. החברה מאחלת לבן שושן הצלחה בהמשך דרכה".

פרקליטה של בן-שושן, עו"ד אופיר נאור, אמר כי "היקף הפיצוי כולו הוא כ-9 מיליון שקל. התביעה נגד לינדה בסך 20 מיליון שקל נדחתה כולה.. הבורר קבע קטגורית שפיטוריה של בן-שושן נעשו שלא כדין והיא זכאית למלוא שכרה, למלוא מניותיה, פיצוי עבור עוגמת נפש ושכר טירחת עו"ד בסך 510 אלף שקל לא כולל מע"מ. שמחנו ללמוד שהבורר הגיע למסקנה ששמה של בן-שושן לא נפגע בהליך זה. לינדה מברכת על כך שפסק הבורר המקיף, היסודי והממצה מסדיר את כל המחלוקות שהתבררו בין השותפים ומביא למעשה לסיומן. לינדה מאחלת למשפחת יזרעאל ולמשפחת סיטון המשך הצלחה בהשקעותיהם בישראל ובעולם ומודה לשני עורכי הדין שליוו אותה בתהליך, עו"ד נאור ועו"ד שגית סולומון ממשרד נאור-גרשט".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות