אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה, צרפת ובריטניה קוראות להקפיא את תקציב האיחוד האירופי עד 2020 צילום: בלומברג

גרמניה, צרפת ובריטניה קוראות להקפיא את תקציב האיחוד האירופי עד 2020

לקריאה הצטרפו הולנד ופינלנד, ששלחו מכתב משותף לנציבות האירופית. דיוויד קמרון: "האיחוד זקוק להגבלות תקציביות אמיתיות"

18.12.2010, 16:42 | סוכנויות הידיעות
בריטניה, צרפת, גרמניה, פינלנד והולנד שלחו מכתב משותף לנציבות האירופית, שבו קראו להקפאת תקציב האיחוד האירופי עד ל-2020 לפחות.

במכתב הממוען לנשיא הנציבות האירופית חוזה מנואל ברוסו נטען שאסור לתקציב המשותף של האיחוד האירופי לצמוח בקצב מהיר יותר מאשר שיעור האינפלציה בגוש לאחר סיום התקציב ארוך הטווח הנוכחי ב-2013.

"אי אפשר לפטור את ההוצאות הציבוריות באירופה מהמאמצים המורכבים של החברות באיחוד להשתלט על ההוצאות הציבוריות שלהן", נכתב במכתב שפרסם היום נשיא צרפת.

27 המדינות החברות בגוש היורו יתחילו בשיחות בנוגע לתקציב באמצע 2011. התקציב יקיף את התקופה בין 2014-2020.

תקציב 2011 של האיחוד האירופי עומד על 126.5 מיליארד יורו (166.8 מיליארד דולר), כשלמעלה מ-40% ממנו מוקצה לחקלאות, ועוד שליש לסיוע לאזורים נחשלים.

על המכתב המשותף חתמו נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, ראש ממשלת הולנד מארק רוטה, וראש ממשלת פינלנד מארי קיביניימי. קמרון ניצל את הבמה בכנס של האיחוד האירופי שנערך ביום שישי בבריסל, כדי להביע את תמיכתו בתקציב מצומצם יותר. לדבריו, "האיחוד זקוק להגבלות תקציביות אמיתיות".

עם זאת, המאמצים להגיע להסכמה בנושא ככל הנראה ייתקלו בהתנגדות מצד המדינות העניות יותר במזרח אירופה, שכיום מרוויות מהנדיבות האירופית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות