אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויל ואלוביץ' מחזקים אחיזה בארה"ב: "מאמינים בשוק המגורים בשכירות"

ויל ואלוביץ' מחזקים אחיזה בארה"ב: "מאמינים בשוק המגורים בשכירות"

חברת הנדל"ן שבשליטת יאיר ויל ושאול אלוביץ' מנהלים מגעים מתקדמים לרכישת נתח בשמונה מתחמי דיור בווירג'יניה תמורת 55 מיליון דולר

21.12.2010, 08:23 | נעמה סיקולר

יוצאים מרומניה - מרכזים פוקוס בארצות הברית: חברת הנדל"ן EGRE של ד"ר יאיר ויל ושאול אלוביץ' בדרך לעסקה משמעותית בשוק האמריקאי. החברה הודיעה כי היא מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת שמונה מתחמי מגורים הכוללים 2,508 יחידות דיור בתפוסה של 89% בווירג'יניה.

EGRE תרכוש בשרשור 30% מהזכויות בנכסים ביחד עם שותף אמריקאי שמנהל אותם כיום. היקף העסקה הכולל צפוי לעמוד על 185 מיליון דולר, וחלקה של חברת EGRE יעמוד על כ־55 מיליון דולר.

במסגרת העסקה צפויים הרוכשים ליטול על עצמם הלוואות של 133 מיליון דולר שנלקחו עבור הנכסים. חלקה של EGRE בהלוואות אלו צפוי לעמוד על כ־40 מיליון דולר. בנוסף ישלמו הרוכשים 52 מיליון דולר במזומן, וחלקה של EGRE יעמוד על 15 מיליון דולר.

בסוף הרבעון השלישי היו בקופת EGRE 4.8 מיליון שקל בלבד, ולדברי מנכ"ל החברה שי ויל, העסקה תמומן באמצעות מימוש נכסי EGRE ברומניה. כבר בחודש שעבר הודיעה החברה כי תמכור את כל פעילותה ברומניה לבעלי השליטה שלה. המדובר בארבעה פרויקטים לייזום ובנייה בערים בראשוב, טימישוארה, יאש וקלוז', ושוויים ייקבע בהערכת שווי חיצונית.

במקביל, ינוצל מימוש הנכסים גם לפירעון ההתחייבויות למחזיקי איגרות החוב של החברה - 69 מיליון שקל בחמש השנים הקרובות. בפברואר 2011 אמורה EGRE לפרוע תשלום של 16 מיליון שקל.

המנכ"ל ויל אמר אתמול ל"כלכליסט": "אין ספק שיוזרם כסף לחברה, אף שאיננו יודעים עדיין להגיד באיזה סכום מדובר. הסכום יממן הן את העסקה בארה"ב, אם אכן תצא לפועל, והן את פירעון האג"ח שלנו - אני אומר זאת בוודאות. אמרנו לא פעם שנעמוד בתשלומי האג"ח והזרמנו כסף לחברה בהנפקת זכויות בתחילת השנה. אין הרבה בעלי שליטה שנקטו צעדים כאלה, שמראים עד כמה אנחנו מאמינים בחברה ובפעילותה".

לדברי ויל, בכוונת EGRE להתמקד מעתה בהשקעות נדל"ן במערב אירופה ובארה"ב: "אנו מחפשים נכסים בעלי תזרים מזומנים חיובי, כדי להשביח אותם, ובהזדמנות הנכונה גם לממשם. נכון, לא גילינו את אמריקה - חברות רבות משקיעות בשוק בארצות הברית כיום, ובצדק.

"אנו מאמינים במגזר הדיור להשכרה, כי יותר ויותר אמריקאים עוברים למגורים בדירות שכורות", מוסיף ויל. "קשה יותר היום לקבל משכנתה בארה"ב, ולכן שוק הדיור בשכירות נחשב דפנסיבי, אך לנו כמשקיעים יש כיום אפשרויות נוחות לקבל מימון - הממשל האמריקאי מאפשר הלוואות בתנאים נוחים בסקטור הזה".

EGRE נכנסה לשוק המגורים בארה"ב כבר בשלהי שנת 2009, כאשר רכשה עם שותפים נכסים הכוללים 660 יחידות דיור באטלנטה. שיעור תפוסת הנכסים בעת רכישתם עמד על 86%, ועלה מאז ל־96%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות