אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכשירי גוגל TV חדשים? קודם שהתוכנה תעבוד כמו שצריך

מכשירי גוגל TV חדשים? קודם שהתוכנה תעבוד כמו שצריך

לאחר שורה של אכזבות לפלטפורמת הטלוויזיה של גוגל, הודיעה החברה כי היא מעוניינת לשפר את התוכנה שבבסיסה, וביקשה מ-LG וטושיבה לעכב את השקת המכשירים הייעודיים שלהן. המשמעות: הגעה מקרטעת לכנס החשוב CES, שייפתח בחודש הבא

20.12.2010, 10:31 | יוסי גורביץ
כנס CES השנתי, שמתמקד במוצרי אלקטרוניקה ושבו מוצגים הגאדג'טים החדשים והחשובים של השנה, ייפתח בינואר 2011. גוגל, שהיתה אמורה למנף בו את מוצר הטלוויזיה שלה, גוגל TV, תיאלץ כנראה לוותר על כך - כך דיווח אמש (א') ה"ניו יורק טיימס".

גוגל הודיעה לשותפות שלה לפרויקט גוגל TV, מכשיר שאמור לשלב בין הצפייה בטלוויזיה לגלישה ברשת, כי היא מעוניינת לשפר באופן משמעותי את התוכנה שלה, שקיבלה ביקורות לא מחמיאות (גם אצלנו). בהתאם, ביקשה גוגל מהשותפות שאמורות היו להציג מכשירים ייעודיים בתערוכה, כמו LG וטושיבה, לעכב את ההשקה. לוג'יטק וסוני כבר הציגו בחודשיים האחרונים את המכשירים שלהן לפלטפורמה.

גוגל הודיעה על השקת פרויקט הטלוויזיה באוקטובר האחרון, אך קיבלה תגובות שליליות רבות. המכשיר נתפס כמסובך מדי למשתמש מן השורה, ולפי מבקר ה"ניו יורק טיימס", דיוויד פוג, הוא סובל ממחסור בתכנים ובעיקר מחוסר בשלות.

טלוויזית גוגל TV של סוני. מכשירים אחרים יחכו טלוויזית גוגל TV של סוני. מכשירים אחרים יחכו טלוויזית גוגל TV של סוני. מכשירים אחרים יחכו

"גוגל לא ידידותית לשותפיה"

ה"ניו יורק טיימס" מציין כי אין זו הפעם הראשונה שגוגל מציבה את השותפות שלה בפני שינוי בלתי צפוי: היא היתה אמורה להשיק את מערכת ההפעלה ChromeOS עד סוף השנה, אך הסתפקה בגרסת בטא, ואילצה את החברות שתכננו לבנות מחשבים מבוססי כרום לשנות במהירות את תכניותיהן.

בנוסף, אף על פי שמערכת ההפעלה אנדרואיד היא הצלחה גדולה בתחום הסלולר, כמה וכמה חברות נאלצו לדחות את תכניותיהן להשקת טאבלט מבוסס אנדרואיד עד שגוגל תשפר את התוכנה. כתוצאה משתי הדחיות הללו, הפסידו החברות את עונת החגים, שהיא חלק מרכזי ממכירות האלקטרוניקה מדי שנה בארה"ב.

חוקר בחברת הניתוח פורסטר, ג'יימס ל. מק'קוויבי, אמר ל"ניו יורק טיימס" שגוגל "איננה פועלת כחברה ידידותית לשותפים, או ממוקדת-שותפים". לדבריו, משמעות הדחייה היא שפרויקט גוגל TV עשוי להזדקק לשנה נוספת בטרם יצליח. דוברת גוגל סירבה להגיב "על שמועות וספקולציות", כהגדרתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
גוגל מעולם לא הוציאו מוצר מוכן לשוק, כל המוצרים שלהם בבטא
כרום, ג'ימייל, גוגל דוקס, google voice, google earth, wave, buzz, , אנדרויד, Google TV - כולם היו ונותרו בטא מיום לידתם. גוגל מעדיפה להוציא תוכנות ומוצרים מוכנים למחצה בלבד, ולהשתמש בקהל העולמי כקבוצת הביקורת שלהם ובטא טסטרס. ראיתי תצוגה של גוגל TV על מכשיר טלוויזיה של סוני. זה ממש לא מוצר שמוכן לשיווק לקהל הרחב. רחוק מכך.
ניר  |  20.12.10
1.
עדיף להודות בצורך במקצה שיפורים מלצאת לשוק עם מיליארד דולר תקציב שיווק
לגוגל יש מספיק בטחון עצמי להודות בזה שהם לא מוכנים, בלי מערכת פנימית של ביורוקרטים שמכסים כל אחד את עכוזו ומביאים להשקת כשלונות. אני חוזה שיש להם עוד שנה עד שהפלטפורמה תהיה סבירה, אבל חשוב מזה - עוד שנתיים עד שלמישהו יהיו הסכמי תוכן נורמליים שיאפשרו גם לראות משהו מעניין.
ולהכשל בשוק - ראה WIN PHONE 7  |  20.12.10