אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדיון בהצעת החוק לסבסוד המשכנתאות נדחה בשלושה שבועות צילום: עמית שעל

הדיון בהצעת החוק לסבסוד המשכנתאות נדחה בשלושה שבועות

ועדת השרים לחקיקה החליטה לדחות את הדיון לצורך הידברות בין משרד הבינוי והשיכון לבין משרד האוצר. ביום רביעי יתקיים בוועדת הכספים דיון במצוקת הדיור, בהשתתפות יובל שטייניץ, אריאל אטיאס וסטנלי פישר

20.12.2010, 10:26 | תומר אביטל ושי פאוזנר
ועדת שרים לחקיקה דחתה את הדיון בהצעת החוק לסבסוד המשכנתאות בשלושה שבועות.

מדובר בהצעת חוק שהניח ח"כ יצחק וקנין על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה, שמאחוריה עומד שר השיכון אריאל אטיאס. במרכז ההצעה תוכנית להענקת החזר של המדינה על תשלום משכנתה בגובה של 500–800 שקל בחודש לכל זוג צעיר באזורי הפיתוח, שירכוש את הדירה הראשונה שלו. אטיאס הצהיר בעבר, כשהחל לקדם את התוכנית, כי כדי למנוע כניסת משקיעים לשוק הזה, יחייב המשרד את רוכשי הדירות להחזיק בהן חמש שנים לפחות.

הדיון בהצעה נדחה לצורך הידברות בין משרד הבינוי והשיכון לבין משרד האוצר. לאור תמיכתם של שרים חברי ועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת החוק והתנגדות האוצר להצעה, ביקש שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן לדחות את ההצבעה על החוק בשלושה שבועות, כאשר במשך זמן זה יידברו ביניהם שר האוצר יובל שטייניץ ושר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס,  במטרה להגיע להסכמה בדבר סבסוד המשכנתאות לזוגות הצעירים באזורי עדיפות לאומית.

אטיאס אמר כי יש כי חובתה של הממשלה, לצד הגדלת היצע הקרקעות במרכז, לקדם צעדים משלימים לתמוך ולסבסד משכנתאות לזוגות צעירים שנאנקים תחת עול המשכנתאות. כפי שנחשף ב"כלכליסט", אטיאס הבטיח כי אם לא תושג הסכמה תוך הזמן שנקבע לכך, הצעת החוק תשוב ותעלה והמשרד יתמוך בה למען הזוגות הצעירים וחיזוק ערי הפריפריה.

אטיאס אמר השבוע ל"כלכליסט" בעניין זה כי "אף שאין צורך בחקיקה בתחום החזרי המשכנתאות אלא בהחלטת ממשלה בלבד, אני נאלץ לעבור את המסלול הזה מאחר ששר האוצר מתעלם מצורך דחוף". אטיאס הוסיף: "אני מביא לוועדה חוק עם תמיכה של 29 ח"כים מכל סיעות הבית. אני מאמין שיהיה לוועדה קשה מאוד להתעלם מכך. אם לא תהיה ברירה, נגיע עם ההצעה אל הכנסת".

סבסוד המשכנתאות הוא מהלך נוסף בשורת הצעדים לטובת הזוגות הצעירים בכדי להקל עליהם את מצוקת הדיור, לצד הכפלה של היצע הקרקעות ששיווקו מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון בשנה האחרונה, לעומת הממוצע בעשור האחרון.

בתוך כך, ביום רביעי הקרוב יתקיים בוועדת הכספים דיון בנושא מצוקת הדיור בהשתתפות שר האוצר יובל שטייניץ ושר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס. לדיון יצטרף גם הנגיד סטנלי פישר. השלושה, יחד עם חברי הכנסת, ידונו במכלול הפתרונות האפשריים למחירי הדיור הגבוהים והמחסור בהיצע. כמו כן, מחר (ג') תאשר ככל הנראה הוועדה את התקציב וחוק ההסדרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות