אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך למעלה: מרכז העיר יהוד

בדרך למעלה: מרכז העיר יהוד

תוכנית ההתחדשות העירונית לוגאנו תהפוך את מרכז יהוד למדרחוב הכולל סמטאות ציוריות, חניונים תת־קרקעיים וחנויות בוטיק. מכרזי הפינוי־בינוי כבר יצאו לדרך ומחירי הנדל"ן באזור מזנקים

21.12.2010, 10:43 | שירלי ששון-עזר

אחרי שנים רבות של הזנחה עומד מרכז העיר יהוד בפני מהפך. האזור הכולל תמהיל של בנייני עמידר מוזנחים, שטחי מסחר של כ־5,000 מ"ר ומוסדות ציבור כמו עיריית יהוד עומד במרכז תוכנית התחדשות עירונית שזכתה לשם העיר השוויצרית לוגאנו.

לפי התוכנית, ייבנה מדרחוב ובו סמטאות ציוריות, בנייני מגורים נמוכים, חניונים תת־קרקעיים וחנויות בוטיק. בנוסף, 40% מהשטח מיועדים לשטחי ציבורי שישמשו לפארק ולספרייה חדשה.

בשבוע שעבר פרסם מינהל מקרקעי ישראל את תוצאות שלושת מכרזי הפינוי־בינוי באזור, בהם יבנו 800 יחידות דיור. בבתים המיועדים לפינוי, הנמצאים בעיקר לאורכו של רחוב סעדיה חתוכה ורחוב מרבד הקסמים לא נראתה תחלופת דיירים בשנים האחרונות, למרות התסיסה בשוק הנדל"ן. ברחובות שבהם נבנו בתים חדשים חלו עליות מחירים, שהושפעו גם מהתוכניות העתידיות.

האזור הסמוך לשכונה היוקרתית קריית הסביונים צפוי לקבל אף הוא תנופה שתתבטא במחירי הנדל"ן עם סיומה של תוכנית ההתחדשות העירונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות