אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל: היורש בן המבורגר עוזב ללונדון צילום: יובל חן

הראל: היורש בן המבורגר עוזב ללונדון

המבורגר יעזוב את תפקידיו בהראל לטובת הקמת פעילות נדל"ן פרטית של משפחת המבורגר באירופה. שמעון אלקבץ ימונה ליו"ר הראל פיננסים במקומו

21.12.2010, 15:18 | רחלי בינדמן

משפחת המבורגר מקימה פעילות פרטית בחו"ל אותה ינהל ויוביל בן המבורגר, בנו של גדעון המבורגר מבעלי השליטה בחברת הביטוח הראל.

המבורגר הבן מכהן בשנה האחרונה כמנכ"ל חברת האחזקות של הראל ביטוח וכן כיו"ר בית ההשקעות של הראל, הראל פיננסים. לצורך הקמת הפעילות יעתיק בן המבורגר את מקום מגוריו שלו, של אשתו ושני ילדיו ללונדון שבאנגליה. על מנת למנוע ניגוד עניינים שבין קידום העסקים הפרטיים החדשים לבין העסקים של הראל ביטוח יפרוש בן המבורגר מתפקידו בהראל.

המבורגר הצטרף להראל בשלהי 2006 ושימש כסמנכ"ל הראל ביטוח ופיננסים ויו"ר הראל פיננסים. והחל מ-2010 מונה למנכ"ל חברת האחזקות הראל ביטוח ופיננסים. את מקומו של בן כמנכ"ל חברת האחזקות יתפסו מישל סיבוני, מנכ"ל הראל ביטוח, חברת הבת, ושמעון אלקבץ מנכ"ל הראל פיננסים, שיכהנו כמנכ"לים משותפים, לצידו של היו"ר יאיר המבורגר.

סיבוני ימשיך לכהן כמנכ"ל חברת הביטוח ואילו אלקבץ ששימש עד כה כמנכ"ל הראל פיננסים יקודם לתפקיד יו"ר הראל פיננסים ואת מקומו יתפוס סמי בבקוב, שמשמש כיום כמנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של הראל, תפקיד שימשיך לשמש גם לאחר קידומו למנכ"ל בית ההשקעות.

יאיר המבורגר מסר "משפחת המבורגר מאמינה בהראל ורואה בה כהשקעתה העיקרית ותמשיך לקדם את הראל לשיאים חדשים. עם זאת המשפחה החליטה שההון המשפחתי צריך לשמש גם כדי לבצע השקעות בחו"ל. לאחר שבן הוכיח ב-4 שנים בהראל את יכולותיו, יוביל בן את המהלך עליו החלטנו".

 

כעת משהיורש הפוטנציאלי של יאיר המבורגר עוזב את הראל דוחה היו"ר המבורגר את הספקולציות לגבי כוונתו לפרוש או למכור את החברה "אני אישית רואה את עצמי עומד בראש הראל עוד הרבה שנים קדימה, מתוך חדוות עשיה יומיומית ומתוך תחושת סיפוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות