אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התמ"ת: פוקס מטעה צרכנים במבצע "40% על כל החנות"

משרד התמ"ת: פוקס מטעה צרכנים במבצע "40% על כל החנות"

הממונה על הרשות להגנת הצרכן: "בפועל, ההנחה לא ניתנת למימוש במגוון גדול של פריטים". משרד התמ"ת הורה לרשת להפסיק את הפרסומים המטעים

21.12.2010, 14:01 | אורנה יפת

משרד התמ"ת הורה לחברת פוקס להפסיק את הפרסומים המטעים באתר האינטרנט של החברה. הממונה על הרשות להגנת הצרכן במשרד, תמר פינקוס, הורתה למנכ"ל הרשת, רן ארנון, להפסיק את הפרסומים בעקבות תלונות של צרכנים.

החברה פרסמה באתר האינטרנט כי היא מציעה הנחה של 40% על כל החנות, כאשר, על פי משרד התמ"ת, "באותיות קטנות מאוד ובלתי קריאות, בתחתית הפרסום, מצוין כי המבצע לא תקף על דגמי ניו בורן, תחתונים וגרביים, שעונים וכן חנויות עודפים". בתמ"ת טוענים, כי אופן הפרסום מטעה את הצרכנים וגורם להם לחשוב כי ההנחה היא על כל החנות.

לדברי תמר פינקוס, "חוק הגנת הצרכן מחייב לציין על מה חל המבצע וכמות הפריטים אשר במבצע. פוקס הודיעה בפרסומיה כי קיימת הנחה של 40% 'על כל החנות', כאשר בפועל ההנחה לא ניתנת למימוש במגוון גדול של פריטים. בכך הפרה חברת פוקס את חוק הגנת הצרכן".

מפוקס נמסר בתגובה: "פניית הממונה אלינו קדמה אך במעט לפנייתה אל כלי התקשורת. הממונה אפילו לא המתינה שעה כדי לתת לנו הזדמנות לבדוק את פנייתה ולהגיב עליה, לא כל שכן לתקן אם יש דבר מה הטעון תיקון. במקרה זה הצרכן אינו זקוק להגנה. פוקס מקפידה על כל תו ותג של הוראות הגילוי הנאות בפרסומיה. בכל המודעות, הן באתר החברה והן בחנויות עצמן, מצוין במפורש על אילו פריטים ההנחה אינה חלה. כן צוין מספר המינימום של הפריטים המשתתפים במבצע. מתוך 1,200 דגמים הנמכרים בחנויות פוקס, כ-1,000 נכללים במבצע ונמכרים בהנחה של 40%. לא מדובר בתכסיס ולא בהטעיה. הטענה כאילו הסייג כתוב באותיות קטנות מאד ובלתי קריאות פשוט איננה נכונה וניתן לבדוק את הדברים על ידי עיון במודעות עצמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
פוקס *****
בדיוק לפנישבוע הייתי בחנות של רשת פוקס ורכשתי קניה גדלה ולאחר שבדקתי את החשבון וראיתי שלא קיבלתי 40% על כל הפריטים פשוט בלי להבלבל הרבה ביקשתי לבטל את הקניה ובזה נגמר הסיפור שיעבודו על מי שלא רואה . ועל האזרח שמרשה לעצמו . יש עוד הרבה חנויות שנותנים הנחות יפות כמו הוניגמן וכן סריגמיש יש להם וצרים איכותיים לא פחות אם לא יותר תפסיקו לללכת אחר הזרם
רות  |  22.12.10
5.
כל הכבוד נעשה צדק
אכן הייתי בחנות פוקס אשר התרברבה במבצע אולם בפועל הבנתי כי על מוצרי פרומו ובייסיק אין הנחה , ובכלל מי יודע מה זה מה . בתכלס לא קיבלתי הנחה על אף פריט. ולא הייתי יחידה . קמפיין שיווקי מטעה ומגעיל מלחתחילה כיוון שיכלו לבחור הרבה סלוגנים למבצע אבל בחרו ב"40 אחוז הנחה על כל החנות " פשוט שקר ובמטרה להטעות. גועל נפש די ממש לעשות צחוק מצרכנים !
יעל , קרית אונו  |  22.12.10
לכל התגובות