אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפלסטינים צופים עלייה בתנועת התיירות צילום: בלומברג

הפלסטינים צופים עלייה בתנועת התיירות

על פי נתוני הרשות צפויים להגיע לבית לחם 90 אלף תיירים בחג המולד, לעומת 60 אלף תיירים בדצמבר 2009

21.12.2010, 20:46 | דורון פסקין
ד"ר ח'ולוד דעיבס, שרת התיירות והעתיקות של הרשות הפלסטינית, הצהירה היום (ג') כי העיר בית לחם מוכנה לחג המולד. השרה ציינה כי למרות כל המכשולים שמוצבים על ידי ישראל, צפויה השנה תנועת התיירים והצליינים לעלות. היא ייחסה זאת לתוכניות השיווק שגיבשה הרשות הפלסטינית ביחד עם גורמים נוספים וכן "ההכרה הגוברת בעולם בזכות הפלסטינים למדינה". לטענתה בחודש דצמבר צפויה הגעת 90 אלף תיירים ומבקרים לבית לחם לעומת 60 אלף בלבד בדצמבר 2009.

השרה הפלסטינית מסרה כי הרשות מצפה לכ-2 מיליון תיירים עד סוף השנה הנוכחית. לדבריה, לפי הנתונים שנאספו על ידי הרשות, חלה השנה עלייה של 40% במספר לילות התיירים. לדבריה 35% מהתיירים מגיעים ממדינות האיחוד האירופי, 26% ממזרח אירופה, 11% מצפון אמריקה, 10% מקרב ערביי ישראל והשאר ממדינות אחרות.

לגבי אתרי התיירות הפופלאריים הצהירה השרה כי 32% מהתיירים מגיעים לירושלים, 26% לבית לחם, 19% ליריחו ו-21% למקומות אחרים בשטחי הגדה.

מספר הלינות בבית לחם השנה יגיע ל-600 אלף מתוך סך הכול 1.4 מיליון לינות תיירים בשטחי הרשות הפלסטינית וירושלים המזרחית. עבור בית לחם מדובר בעלייה של 40% לעומת השנה שעברה.

דעיבס מסרה כי בשלוש המרכזים העיקריים בשטחי הרשות (בית לחם, בית ג'אלה ובית סאחור) יש 24 בתי מלון ואירוח.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות