אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא נרתעת מהאווירה בשוק: אייסקיור רוצה להנפיק בת"א צילום: סי די בנק

לא נרתעת מהאווירה בשוק: אייסקיור רוצה להנפיק בת"א

חברת המכשור הרפואי שפיתחה טיפול חלופי לניתוח להסרת גידול שפיר בשד, מבקשת לגייס 30 מיליון שקל לפי שווי של 120 מיליון שקל

21.12.2010, 18:28 | שניר הנדלר

תגובה צוננת של המשקיעים המוסדיים אילצה לאחרונה את חברת המכשור הרפואי צ'ק קאפ ואת חברת הביוטכנולוגיה פארמה 2 בי לדחות את תוכניותיהן לבצע הנפקה ראשונית בבורסה בת"א - אך חברת אייסקיור מדיקל לא נרתעת.

ל"כלכליסט" נודע כי אייסקיור, העוסקת במחקר ובפיתוח של מכשור רפואי בתחום בריאות האשה, נערכת להגיש בימים הקרובים תשקיף לבורסה לקראת הנפקה ראשונה של מניותיה. החברה מקווה לגייס 30 מיליון שקל לפי שווי של 120 מיליון שקל.

אייסקיור, שהוקמה ב־2006 ומנוהלת על ידי חזי הימלפרב, פיתחה טיפול באלחוש מקומי להקפאת הגידול השפיר השכיח ביותר בשד (פיברואדנומה), כחלופה לניתוח להסרת הגידול. הטיפול מתבצע בקליניקה ואינו דורש הרדמה או תקופת החלמה. לחברה, הפועלת מקיסריה, יש 20 פטנטים בתהליכי רישום שונים, ואישור שיווק באירופה (אישור CE).

בכוונת אייסקיור לנצל את ההון שתגייס בהנפקה לשיווק ובפיתוח המכירות בארצות הברית. את יתרת הכסף תנצל אייסקיור להסכמים עם מפיצים ולהמשך פיתוח מוצרים נוספים - ובהם טיפול להקפאת גידולים שפירים ברחם מסוג מיומה (Uterine Fibroids), כתחליף לניתוחים לכריתת רחם.

מדי שנה נערכים בארה"ב כ-600 אלף ניתוחים לטיפול במיומות ברחם. ניתוחים אלה, מעבר להשלכותיהם הקשות על החולות, הם בעלי עלויות כלכליות כבדות של של כ-4.5 מיליארד דולר בשנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות