אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת שינוי בקבוצת גזית? מנכ"ל סיטיקון עוזב

לקראת שינוי בקבוצת גזית? מנכ"ל סיטיקון עוזב

חברת הנדל"ן הפינית של גזית גלוב חתכה את תחזית הרווח מפעילות ל־2010 בשל החורף הקר באירופה וקצב פיתוח נכסים "איטי במקצת"

22.12.2010, 07:17 | נעמה סיקולר

פטרי אולקינורה, מנכ"ל סיטיקון, הזרוע הצפון אירופית של חברת הנדל"ן גזית גלוב, יסיים את תפקידו לאחר שמונה שנים - כך דיווחה אתמול החברה לבורסה בהלסינקי. במקביל הורידה החברה את תחזית הרווח מפעילות ישירה ל־2010.

לטענת החברה, החורף הקר במדינות צפון אירופה וכן הוצאות לא צפויות בעקבות שינויים בהנהלת החברה, פגעו בתוצאות התפעוליות של הרבעון האחרון ב־2010 והשליכו על תוצאות השנה כולה. בנוסף ציינה החברה כי ההתקדמות בפיתוח נכסים "אטית במקצת".

סיטיקון צפתה באוקטובר האחרון עלייה של 1%–4% ברווח הישיר למניה מנכסים קיימים, מונח המקביל בישראל לתזרים מזומנים מפעילות שוטפת בנטרול אירועים חד־פעמיים (FFO), בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. כעת היא צפויה לסיים את 2010 עם ירידה מתונה ברווח הישיר למניה. במקביל צפויה החברה לדווח על צמיחה שנתית בהכנסות של 3%–7% למניה.

חיים כצמן, שנהפך לאחרונה ליו"ר סיטיקון, הודה לאולקינורה ואמר אתמול: "פטרי משאיר אחריו חברה הרבה יותר גדולה וממוקדת. סיטיקון היום היא החברה המובילה בפינלנד בתחום המרכזים המסחריים, וממוצבת היטב גם בשבדיה".

סיטיקון פועלת כיום בעיקר בהלסינקי ובערים גדולות נוספות בפינלנד, שבדיה, אסטוניה וליטא. נכון לסוף 2009 החזיקה החברה ב־84 נכסים מניבים, והיא מעסיקה כ־120 עובדים.

בתחילת השבוע חשפנו ב"כלכליסט"  כי גזית גלוב שוקלת לאחד את הפעילות האירופית שלה תחת חברה אחת, ומכיוון שאטריום, הפועלת במזרח אירופה ונסחרת בווינה ובאמסטרדם נחשבת לזרוע חזקה יותר, נשקל איחוד של סיטיקון ואטריום תחת אטריום באמצעות עסקת החלפת מניות.

למרות הורדת התחזיות של סיטיקון, חדשות חיוביות יותר לקבוצה הגיעו אתמול מכיוון מגדל שוקי הון. אנליסט הנדל"ן של מגדל אדר עציוני כותב כי לקראת 2011 ולאחר סיור בנכסי הקבוצה בצפון אמריקה, יש לדעתו לעדכן את ההמלצה לגזית גלוב ולגזית אינק.

"להערכתנו, בחלק מהחברות־הבנות הציבוריות של גזית גלוב קיים דיסקאונט נאה", אומר עציוני. "בעוד שבעבר המלצנו למכור את המניה או להמתין לנקודת כניסה נוחה יותר, תחזיותינו עבור הקבוצה ל־2011 מצדיקות כיום המלצת קנייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות