אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות מודאגת מתזרים המזומנים של שופרסל - מורידה דירוג החברה צילום: עמית שעל

מעלות מודאגת מתזרים המזומנים של שופרסל - מורידה דירוג החברה

חברת הדירוג הודיעה על הורדת דירוג החברה והאג"ח שלה מ-AA ל-AA מינוס. מנגד, מעריכה מעלות כי התוכנית תביא להשפעה חיובית על נתח השוק והרווחיות

22.12.2010, 08:54 | גיל קליאן

כלכלני מעלות מודאגים מההשלכות של התוכנית האסטרטגית החדשה של שופרסל על החוב של החברה ותזרים המזומנים. חברת הדירוג הודיעה הבוקר (ד') על הורדת דירוג החברה והאג"ח שלה מ-AA ל-AA מינוס.

שופרסל הודיעה כי תשקיע 400 מיליון שקל בהרחבת שטחי המסחר וצעדים נוספים כמו מחיקת המותג ביג והפיכתו לדיל, שדרוג אתר האינטרנט, פתיחת מתחמים לקניות מוצרים אורגניים ועוד. כלכלני מעלות מציינים בהודעת הדירוג כי ההשקעות החדשות של שופרסל עלולות לפגוע בתזרים המזומנים של החברה כך שתזרים המזומנים הפנוי של החברה עלול להיות נייטרלי או שלילי. זאת, מציינים הכלכלנים, אם לא תצליח החברה לגייס חוב עבור מימון תוכנית ההשקעות.

במעלות מעריכים כי התוכנית החדשה תחייב את הרשת לגייס חוב חדש ב-2012. כמו כן מציינים במעלות את השתייכות שופרסל לקבוצת אי.די.בישל נוחי דנקנר - מעמד שיקשה עליה לגייס חוב נוסף מהבנקים עקב מגבלות לווה בודד.

מנגד, מעלות מעריכים כי התוכנית החדשה תביא להשפעה חיובית על נתח השוק של שופרסל ועל רווחיות הרשת - ועל כן מותירים על כנה את תחזית הדירוג לחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות