אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגי איתן: "זמנו של פרויקט הפלאזה בלאס וגאס עוד יגיע"

סגי איתן: "זמנו של פרויקט הפלאזה בלאס וגאס עוד יגיע"

מנכ"לית נכסים ובנין הצהירה כי החברה מאמינה בפרויקט וממתינה לתנאים שיאפשרו את בנייתו. שאול לוטן, מנכ"ל לוינשטיין, מרוצה מהנדל"ן בפולין: "המכירות החלו לרוץ"

23.12.2010, 08:42 | חנן פייגנבאום

פרויקט הפלאזה בלאס וגאס, המשותף לקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר ולאלעד גרופ של יצחק תשובה, בהקפאה עמוקה, אך סגי איתן, מנכ"לית נכסים ובנין, המחזיקה ב־25% מהפרויקט, הדגישה אתמול כי החברה לא תיסוג מתוכניותיה. "מיקום הקרקע טוב, ואף שהימים עכשיו פחות טובים, אין ספק שזמנה של הקרקע עוד יגיע. נבנה את הפרויקט אחרי שהשוק יתאושש" - אמרה איתן בכנס נדל"ן שערכה חברת קשרי המשקיעים גלברט כהנא. איתן הוסיפה כי "בכוונת נכסים ובנין לרכוש נכסים מניבים נוספים בחו"ל".

במזרח אירופה התמונה שונה במקצת: שאול לוטן, מנכ"ל לוינשטיין הנדסה הפעילה באזור באמצעות אחזקותיה (21%) בחברת נאנט, הביע שביעות רצון ממצב העסקים בפולין, אך דיווח על קיפאון במדינות אחרות. לדבריו, "בפולין שמהווה את מנוע הצמיחה העיקרי של נאנט, היתה אמנם ירידה קלה במחירי הנדל"ן, אך בעקבותיה המכירות החלו לרוץ". לעומת זאת, בשוקי הנדל"ן באוקראינה וברומניה, הפעילות לדבריו "עדיין עומדת".

באשר לשוק הנדל"ן המסחרי בישראל, ציין סמנכ"ל הכספים של קבוצת עזריאלי, יובל ברונשטיין, כי "בחברה מאמינים שיש פוטנציאל למשרדים נוספים באזור תל אביב וייתכן שנתח תחום המשרדים מסך העוגה הכוללת יגדל".

על תחום הקניונים אמר ברונשטיין כי "פוטנציאל מצוי במקומות שבהם לא בנינו בעבר, כמו עכו, ולצד זאת מתאפשרת השבחת נכסים קיימים הודות לעליית הפדיון של השוכרים בקניונים ולכניסתן של עוד ועוד רשתות זרות לישראל - אלטרנטיבה המייצרת מנוף מול הסוחרים הקיימים".

תמיר דגן, מנכ"ל יזמית הבנייה למגורים הגדולה בישראל, שיכון ובינוי נדל"ן, העריך בכנס כי "החברה תעמוד בהתחייבותה לגופים המוסדיים, ותיהפך לציבורית עד סוף שנת 2012". דגן סירב לנקוב במועד מדויק. שיכון ובינוי נדל"ן התחייבה להנפיק מניות לציבור במסגרת הקצאה פרטית של 13% ממניותיה למוסדיים שביצעה בדצמבר 2009 לפי שווי של 2.25 מיליארד שקל.

זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן, השותפה בפרויקט השוק הסיטונאי עם קבוצת גינדי, ציין כי "כ־100 לקוחות נוספים חתמו על מסמך עקרונות ושילמו מקדמה, בנוסף ל־320 החוזים החתומים בפרויקט עליהם דיווחנו בסוף נובמבר".

איתן העריכה כי "מחירי הדירות בישראל לא יירדו בקרוב". לדבריה, "ניסיונות לדכא את הביקושים בשוק משפיעים בשוליים. הדרך לטפל במחירים היא להגדיל את צד ההיצע". מנכ"ל לוינשטיין הנדסה, שאול לוטן, הצטרף לדבריה ואמר כי "לא ניתן לעצור את הביקושים בתחום המגורים. יש ירידה אמנם במספר האנשים שנכנסים למשרדי המכירות, אך אין ירידה במספר העסקאות, ובפועל לא הורדנו מחירים, אלא להפך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות