אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון דחה בקשת חולון להפסקת טיסות אל על בלילות שבין חמישי לשישי צילום: אוראל כהן

העליון דחה בקשת חולון להפסקת טיסות אל על בלילות שבין חמישי לשישי

זאת עד קיום דיון נוסף בנושא; עיריית חולון ביקשה למנוע את קיום הטיסות בטענה שהן חורגות משעות ההמראה המותרות בנתב"ג

23.12.2010, 12:27 | יסמין גיל

בית המשפט העליון דחה הבוקר (ה') את בקשת עיריית חולון, בעתירה שהגישה לפני כחודש, למנוע בצו ביניים את המראתן של טיסות אל על בלילות שבין ימי חמישי ושישי ובערבי חג. טענת עיריית חולון הייתה שהטיסות חורגות משעות ההמראה המותרות בנתב"ג. טענת אל על הייתה שהטיסות הללו מתקיימות בהמשך להיתר שניתן לה לפני 12 שנה, כדי לאפשר להן לשוב ארצה לפני כניסת השבת.

שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין, שעמד בראש הרכב בן שלושה שופטים, אמר בסוף הדיון: "לא ראינו מקום לצו ביניים בעתירה זו". יחד עם זאת, צפוי להתקיים דיון נוסף בנושא בתחילת 2011, כיוון שפרקליטי המדינה, המייצגים את משרד התחבורה ורשויות התעופה, נעדרו מהדיון  בשל שביתתם.

"זה לא נראה לנו נכון עכשיו להתעסק בזה. זה לא משהו מאוד לוחצני", אמר השופט רובינשטיין, על הבקשה למנוע את טיסות אל על בין ימי חמישי לשישי. על כך ענה לו בא כוחה של עיריית חולון, עו"ד נרי ירקוני: "אנו סבורים שלמנוע שינה מלמעלה ממיליון תושבים זה מאוד לוחצני". "יש לי דודה בת 96 בחולון, ובטח לא ארצה למנוע ממנה שינה", ענה השופט רובינשטיין.

עו"ד ירקוני טען כי ראש עיריית חולון, מוטי ששון, "כלל לא היה מודע" לפעילות אל על בשעות שבהן נתב"ג סגור להמראות: "הטיסות האלה הן כמו הריון מחוץ לרחם", אמר עו"ד ירקוני. "כנראה שזה לא הפריע, אחרת ראש העיר היה מרגיש", ענה לו השופט עוזי פוגלמן. השופטת אסתר חיות הוסיפה, תוך התייחסות לעובדה שאל על מבצעת את הטיסות המדוברות משנת 1998: "זה לא הריון מחוץ לרחם. הילד עוד מעט חוגג בר מצווה". כאמור, לפחות עד קיום דיון נוסף בעניין, אל על תמשיך להפעיל את הטיסות המדוברות בין ימי חמישי לשישי.

בית המשפט העליון דן הבוקר גם בעתירה נוספת וחופפת לעתירה הקודמת, של הרשויות עוטפות נתב"ג ובראשן חולון נגד רשות שדות התעופה (רש"ת), בהמשך לבקשת הרשות לפתוח את נתב"ג להמראות בלילה בתקופת שיפוץ המסלולים. זאת, בטענה שהפעילות הנוכחית על מסלול אחד מקטינה את תדירות הטיסות. בשלל דיונים שמתקיימים בנושא מזה חצי שנה, הוחלט בצו ביניים למנוע המראות בין 2:00 ל-5:00, למעט במקרים חריגים שידרשו הסבר מצד רשות התעופה האזרחית (רת"א), וזאת עד קיום דיון בנושא.

היום התקיים הדיון ובו המליצו השופטים כי אותו צו ביניים שמונע המראות בין 2:00 ל-5:00 יישאר עד תום תקופת השיפוצים, על פי נתוני רש"ת מדובר בכשלוש שנים. הצדדים התבקשו להביע עמדותיהם בנושא בתוך 30 יום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות