אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבנון מתכננת הנחת קו צינורות גז לאורך החוף

לבנון מתכננת הנחת קו צינורות גז לאורך החוף

שר האנרגיה והמים של לבנון הודיע על סיום המחקרים הדרושים להנחת קו צינורות גז באורך 174 קילומטר לאורך חופי המדינה; הפרויקט יעלה כ-350 דולר ובשלב מאוחר יותר יתחבר אף למערכת הצינורות של איראן

23.12.2010, 23:47 | דורון פסקין

ג'ובראן באסיל, שר האנרגיה והמים של לבנון, הודיע אמש (ד') על סיום המחקרים הקשורים להנחת קו הצינורות לאורך חופי המדינה. הקו יונח מצפון (דיר עאמר) לדרום לבנון (צור) באורך כולל של 174 קילומטרים. הגז אמור לשרת תחנות כוח ומפעלים לאורך התוואי ויתחלק לחמישה חלקים, שרובם המוחלט יונחו על היבשה ומיעוטם בתוך המים. הקו ייבנה לאורך תוואי מסילת הברזל שעל החוף הלבנוני, וזאת כדי לחסוך בעלויות, כך אמר השר. העלות הראשונית של הפרויקט עומדת על כ-350 מיליון דולר.

באסיל ציין כי לפי התוכניות, הקמת הפרויקט תיארך 28 חודשים. הוא הוסיף כי בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה לחבר את הקו הזה לרשתות צינורות אחרות באזור, כולל לזו של איראן, דרך עיראק וסוריה.

באסיל גילה כי משרדו יבחר את קבלני הביצוע מתוך 11 חברות המתמחות בהנחת קווי צינורות גז בתוך מים, ועוד 8 המתמחות בהנחת הצינורות על היבשה. לדבריו, 5 מאותן חברות הודיעו לממשלת לבנון כי הן מוכנות להשתתף במימון הפרויקט. הוא לא התחייב לגבי מועד תחילת העבודות בפועל.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות