אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
S&P השאירה את דירוג החוב של צרפת בדרגת AAA צילום: בלומברג

S&P השאירה את דירוג החוב של צרפת בדרגת AAA

למרות ספקולציות על הורדת דירוג העריכה סוכנות הדירוג כי הכלכלה השנייה בגודלה בגוש היורו תצליח להתמודד עם הגירעון התקציבי

23.12.2010, 23:37 | בלומברג
סוכנות הדירוג S&P אישרה היום את מעמדה של צרפת כאחת מהלוות הבטוחות ביותר והשאירה את דירוג החוב של המדינה בדרגת AAA. הסוכנות העריכה כי הכלכלה השנייה בגודלה בגוש היורו תצליח להתמודד עם הגירעון התקציבי שלה.

בסופה של שנה בה הורידו סוכנויות דירוג את דירוג החוב של מדינות באירופה החל מספרד וכלה באירלנד, חברה הדירוג S&P הודיעה היום כי צרפת ראוייה לדירוג חוב למדינות ברמה של AAA. הדירוג הגבוה הותר על כנו עקב "הרווחה והבסיס הרחב של כלכלת צרפת" ובהנחה כי ממשלתו של נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, תצליח לצמצם את הגירעון התקציבי.

ההודעה עשויה לעודד משקיעים לרכוש אג"ח ממשלתיות צרפתיות לאחר שהתשואה על אג"ח ממשלתי ל-10 שנים של צרפת עלה השבוע על רקע ספקולציות שמשבר החוב באירופה יוביל להורדת דירוג החוב של המדינה. סוכנות הדירוג פיץ' הורידה היום את דירוג החוב של פורטוגל בדרגה אחת.

"התחזית היציבה מבוססת על ההישגים המשמעותיים של ממשלת צרפת באסטרטגיית צימצום הגירעון שלה, שתאפשר לה להגיע ליעדים הפיננסיים שלה עד 2013", כתב אנליסט של S&P בדו"ח היום.

היה חשש שדירוג האשראי הגבוה של צרפת יישקל מחדש על ידי סוכנויות הדירוג בגלל הגירעון התקציבי של המדינה ובגלל שהבנקים שלה הם המחזיקים הגדולים ביותר של חוב שהונפק על ידי "מדינות פריפריאליות", כך מסרו אנליסטים לבלומברג היום, לפני ההודעה על השארת הדירוג.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות