אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: עובדי מפעל אלישרא פותחים בשביתת אזהרה בת 24 שעות

מחר: עובדי מפעל אלישרא פותחים בשביתת אזהרה בת 24 שעות

העובדים טוענים שההנהלה מתכננת לפרק את המפעל שבשליטת אלביט מערכות, בניגוד להסכם שנחתם מולם לפני כשנתיים, שקבע כי המפעל כולו יועבר לחולון

25.12.2010, 20:34 | נעמה סיקולר

עובדי אלישרא ישביתו מחר את מפעל החברה. מדובר בשביתת אזהרה שתימשך יום אחד בלבד, אך לאחריה מאיימים העובדים להמשיך ולשבש את העבודה במפעל.

כ־1,000 עובדי אלישרא טוענים כי הנהלת המפעל, הנמצא בשליטת אלביט מערכות(70%) והתעשייה האווירית (30%), מתכננת להעביר את החטיבה הימית ואת מחלקת המודיעין מבני ברק לחולון, וזאת בניגוד להסכם עם העובדים שקבע כי המפעל כולו יועבר לחולון. לטענת העובדים, משמעות המהלך הוא ניסיון לפרק את המפעל תוך פיזור העובדים בין היחידות השונות של הקבוצה.

העובדים טוענים כי לפני שנתיים הם חתמו עם הנהלת המפעל על הסכם שבמסגרתו נקבע כי כל עובדי אלישרא יעברו מהמתחם בבני ברק למתחם שייבנה בחולון. לטענת העובדים, אלישרא כלל לא החלה בבניית המתחם בחולון, ואפילו לא הגישה תוכניות בנייה. למרות זאת הודיעה ההנהלה לחלק מעובדים כי עליהם להתייצב במפעל תדיראן קשר של החברה בחולון.

העובדים החלו לשבש את העבודה כבר לפני כשבוע, ובמקביל נערכו פגישות בין ההנהלה לבין יו"ר האיגוד המקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר מרחב ההסתדרות ברמת גן אבי גלילי. המגעים לא הבשילו לכדי פשרה, והעובדים החליטו להשבית היום את המפעל במחאה.

מאלישרא נמסר: "הנהלת אלישרא מביעה צערה על כך שוועד העובדים בחר להשבית את העבודה דווקא ביום שבו עובדי החברה מתכנסים לדון בטכנולוגיות החדשניות שיהוו את הבסיס לצמיחת החברה וליכולתה להתמודד עם המשך האתגרים הניצבים בפניה ולהמשך הצלחתה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
מדהים איך חברת עילית, העוסקת בטכנולוגיה מתקדמת מגיעה למצב כזה
חברה העוסקת במיקרו אלקטרוניקה תקשורת ומכ"מים, הרוב בנושאים בטחוניים חברה שתשתית אנשיה ממיטב המוחות הטכנולוגיים שהגיעו ממערכות הבטחון בארץ חברה שיש ביקוש אדיר בעולם לסוג המוצרים שלה חברה כזאת בארץ שכל המקבילות לה - תעא, אלתא, אלביט, אלאופ ועוד - פורחות מגיעה למצב הזה רק בגלל ניהול לקוי צריך לשלוח את ההנהלה - ויצחק גת בראשם הביתה ומהר, גם אם יגיעו לאיזה פתרון במחלוקת הזאת, ההנהלה הזאת תמשיך לדרדר את חברת הפאר לשעבר הזאת לעברי פי פחת
26.12.10