אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל פיננסים ממליצים לקנות פרטנר: "הסמארטפונים חיזקו את מקורות הרווח" צילום: עמית שעל

כלל פיננסים ממליצים לקנות פרטנר: "הסמארטפונים חיזקו את מקורות הרווח"

האנליסט צחי אברהם טוען כי המגמה תימשך גם ב-2011: "התוכן תופס מקום גדול יותר בתמהיל הסלולר ומפצה על שחיקה ביתר ההכנסות"

27.12.2010, 11:01 | שהם לוי

"דמי הקישוריות  ושאר ענייני רגולציה תפסו מקום רב בדיונים על שוק הסלולר במהלך 2010, אבל ההפתעה הגדולה ביותר היא הרווחיות ההולכת וגדלה של מכירות הציוד", כותב האנליסט צחי אברהם מבית ההשקעות כלל פיננסים בסקירה שפרסם הבוקר (ב'), בה החליט להעלות את מחיר היעד של פרטנר ל-82 שקל ולהצמיד למניה המלצת 'קנייה'.

אברהם מאמין שיכולות הצמיחה של פרטנר יפצו על אובדן ההכנסות והבעיות של כניסת המתחרים: "הרווחיות הגולמית ממכירת ציוד צפויה להמשיך גם ב-2011 ואליה יצטרפו המעבר של הפעילות הקווית מהפסד לרווח וההכנסות ההולכות וגדלות מתוכן והם יפצו על רוב הפגיעה מדמי הקישוריות. המפעילים הוירטואליים, שיכנסו בהמשך השנה, הם בעלי השפעה מוגבלת".

באשר להנהלה החדשה של פרטנר, אומרים בכלל פיננסים: "זה הרבעון הראשון של יעקב גלברד כמנכ"ל פרטנר וכפי שאנחנו מכירים מלא מעט מקרים דומים יש סיכוי שהוא יבחר 'לנקות שולחן' ולצרף הוצאות ישירות לרבעון הרביעי".

 

בשורה התחתונה אומר אברהם: "אנחנו מאמינים שתשואת דיבידנד של 10.9% תקבע את הטון".

בתוך כך כותב אברהם: "אנחנו מורידים את ההערכות שלנו לפגיעה הצפויה של המפעילים הוירטואליים בחברות הסלולר. אמנם 27% ממנויי פרטנר הם מנויי פרי-פייד  אבל השפעתם על ההכנסות מוערכת בטווח של 10%-11% בלבד ולאחר ירידת דמי הקישוריות הם מהווים 6%-7% מהכנסות החברה בלבד. הסיכון המרכזי הוא 'נזק היקפי' שייגרם כתוצאה ממעבר מנויים רגילים אל עבר החלופה האטרקטיבית אבל אין ספק שזה תהליך הדרגתי".

בכלל פיננסים טוענים כי כניסת הסמארטפונים יצרה שני מקורות רווח משמעותיים:

  1.  מכירת ציוד  – שיתרמו רווח גולמי של 271 מיליון שקל במהלך 2010. הכיוון ימשיך גם ברבעון הרביעי ולאורך 2011.
  2. דחיפה של ההכנסות מתוכן - עם קצב צמיחה שנתי של 25%, התוכן תופס יותר ויותר מקום בתמהיל ההכנסות של חברות הסלולר ומפצה על השחיקה בהכנסות מקול. החדרה מוצלחת של הטבלטים עשויה לתת לתחום רוח גבית נוספת ב-2011.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות