אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל מניות באורמת דורש שהחברה תגיש תביעה נגד גזית אינק צילום: עמית שעל

בעל מניות באורמת דורש שהחברה תגיש תביעה נגד גזית אינק

טוען כי גזית אינק של חיים כצמן השתמשה במידע פנים בעת רכישת מניותיה באורמת. גזית אינק: "עמדנו ועומדים בכל דרישות הדיווח"

27.12.2010, 12:14 | נעמה סיקולר

בעל המניות רונן אלטמן פנה אתמול במכתב ליו"ר דירקטוריון אורמת, יהודה ברוניצקי במכתב ודרש ממנו להגיש תביעה נגד גזית אינקשלטענתו השתמשה במידע פנים בעת רכישת מניותיה באורמת. לטענת המשקיע, גזית שמחזיקה היום 15% מאורמת היתה צריכה לדווח קודם לכן על כוונותיה.

לדבריו גם כוונת החברה היתה להגיע לאחזקה מהותית באורמת ולא להשתלט עליה, היה עליה לדווח על כך לציבור מכיוון שמדובר במידע מהותי למחיר המניה. לטענתו של אלטמן גזית דיווחה על רכישת המניות רק כאשר הגיעה לאחזקה של כ-12% באורמת, למרות שהדבר השפיע על מחיר המנייה שלכאורה לא גילם הערך הרלוונטי לו.

המשקיע טוען, כי גזית אינק גרפה רווח כולל של כ-350 מיליון שקל מהמהלך שהוא ההפרש בין המחיר בו נרכשו המניות לבין המחיר בו היו נסחרות המניות לו פורסם המידע לציבור. הוא גם מאיים כי במידה ואורמת תסרב לפעול משפטית כנגד גזית, הוא יגיש לבית המשפט בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד אורמת.

בא כוחו של המשקיע עו"ד ניר מילשטיין, שותף במשרד שניצר, גוטליב, סאמט טוען כי על פי חוק ניירות ערך חברה רשאית לתבוע מאדם את הרווח שהופק על ידו מסחר בניירות ערך שלה, תוך שימוש במידע פנים, ולכן קמה לאורמת עילת תביעה נגד גזית.

מגזית אינק נמסר בתגובה כי "גזית אינק עמדה ועומדת בכל דרישות הדיווח החלות עליה על פי כל דין, העניין אינו מצדיק את תגובת החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות