אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים כץ: ברשות השידור מנצלים עובדים צילום: אביגיל עוזי

חיים כץ: ברשות השידור מנצלים עובדים

יו"ר ועדת העבודה והרווחה אמר את הדברים במסגרת דיון ברפורמה בשידור הציבורי; מנהל מחלקת התעודה בערוץ 1: "אני בן 56 ושכר היסוד שלי הוא 6,500 שקל בחודש"

27.12.2010, 18:42 | שלי פריצקר

הרפורמה בשידור הציבורי ממשיכה להלהיט את היצרים. במהלך היום (ב') התקיים דיון סוער בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת בנושא הסכם העבודה המתגבש ברשות השידור. נציגי הוועדים השונים של הרשות תקפו את איגוד העיתונאים, אשר חתם על הסכם עבודה מול ההנהלה, ובכך קבע לטענתם תקדימי תנאים שאינם מקובלים בהכרח על כלל העובדים ברשות.

עובדי רשות השידור הבהירו כי יש עובדים המשתכרים 5,600 שקל בחודש ואף פחות מכך. יו"ר הוועדה, חיים כץ, אמר בתגובה כי "מדובר בניצול עובדים, זה אסור ומנוגד לחוק".

איתי לנדסברג, מנהל מחלקת התעודה בערוץ 1 ועורך מבט שני, אמר "אני בן 56 ושכר היסוד שלי הוא 6,500 שקל בחודש. התחקירנים שלי מרוויחים 3,800. מקצוע העיתונות הפך להיות מלצרות. אם חלילה תיחתם הרפורמה, רשות השידור תחוסל".

ח"כ אילן גילון הוסיף כי "אני מבין שרוצים יעילות ורוצים חיסכון ברשות השידור, אבל אנחנו דואגים גם לעובדים עצמם ונמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות. בינתיים אני מתרשם שיש לנו ממה להיות מוטרדים".

יו"ר הוועדה כץ סיכם את הדיון ואמר כי "אני מציע להנהלת רשות השידור לגשת למשרד האוצר ולהציע להם לאפשר לעובדים המעוניינים לפרוש מרצון לעשות כן, מבלי שהאוצר יתנה את המהלך באישור הרפורמה כולה. בנוסף, הוועדה בראשותי מוכנה לשבת עם כל ועד מהרשות בנפרד, לעבור יחד על ההסכמים ולנסות לגבש פיתרון. נוכל גם להעביר ליו"ר ההסתדרות עופר עיני את המסר שלא כל עובדי רשות השידור מרוצים מההסכמים המוצעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות