אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AIG השיגה קווי אשראי בשווי 4.3 מיליארד דולר צילום: בלומברג

AIG השיגה קווי אשראי בשווי 4.3 מיליארד דולר

האשראי סופק על ידי יותר מ-31 בנקים וינוהל על ידי ג'יי פי מורגן צ'ייס; ענקית הביטוח עשתה צעד נוסף להחזרת כספי משלם המיסים האמריקאי

27.12.2010, 18:57 | בלומברג
ענקית הביטוח AIG, אשר קיבלה סיוע מהממשל האמריקאי, הודיעה היום (ב') כי השיגה קווי אשראי מבנקים בשווי 4.3 מיליארד דולר, צעד נוסף בדרכה להחזרת כספי משלם המיסים האמריקאי ולקראת עצמאות משליטת הממשל.

האשראי, שסופק על ידי יותר מ-31 בנקים ושינוהל על ידי ג'יי פי מורגן צ'ייס, כולל שתי מסגרות של 1.5 מיליארד דולר, אחת לשלוש שנים והשנייה ל-354 ימים, כך מסרה היום AIG בדיווח לרגולטור. בעקבות כך עלתה מניית החברה בבורסה בוול סטריט בכ-7.9% נכון לשעה 18:50 שעון ישראל.

AIG, אשר מנסה להחליף את מימון הממשל בהון פרטי, מסרה ב-8 בדצמבר כי היא הגיעה להסכם על פיו תחזיר מסגרת אשראי של 20 מיליארד דולר לפדרל ריזרב, ואחר כך תמכור מניות על מנת להחזיר כספים למשרד האוצר האמריקאי. חברת הביטוח חייבת להוכיח כי יש לה גישה לשווקי ההון לפני שממשל ארה"ב מפסיק לחלוטין את תמיכתו בחברה, כך הבהיר בעבר ג'ים מילשטיין, האחראי על הרה-ארגון מטעם משרד האוצר.

קווי האשראי מהווים "הצבעת אמון נוספת של השווקים ב-AIG", כך אמר לבלומברג מנכ"ל החברה רוברט בנמשה. "אנו מאמינים כי אנחנו קרובים מספיק להשלמת תוכנית גיוס ההון שלנו שאנו יכולים לראות את קו הסיום", הוא אמר.

העסקאות עם הבנקים תלויות בתשלום קו האשראי שניתן לחברה על ידי הפד עד סוף מרץ. חברת הביטוח חזרה לשוק החוב החודש בפעם הראשונה מאז חולצה על ידי הממשל בספטמבר 2008, ומכרה אג"ח בשווי 2 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות