אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אינטל בדרך להקמת מרכז מחקר ופיתוח בכרמיאל צילום: ישראל הדרי

בלעדי ל"כלכליסט": אינטל בדרך להקמת מרכז מחקר ופיתוח בכרמיאל

החברה צפויה להעסיק במרכז כ־150 עובדים, בתמורה למענק של 63 מיליון שקל מהתמ"ת. מנכ"לית אינטל ביקרה לאחרונה בעיר

28.12.2010, 06:56 | נעמה סיקולר

חברת אינטל צפויה להקים מרכז מחקר ופיתוח בכרמיאל, כך נודע ל"כלכליסט". מנכ"לית החברה מקסין פסברג ביקרה בעיר לאחרונה, והנושא אף עלה במפגש שקיימו אתמול (ב') שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר וצמרת משרדו עם ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר.

אינטל צפויה להקים בעיר מרכז מו"פ שבו תעסיק כ־150 עובדים, ובתמורה לקבל ממשרד התמ"ת מענק של 63 מיליון שקל. מענק זה יצטרף ל־680 מיליון השקלים שהחברה צפויה לקבל בגין הרחבה של המפעל שלה בקריית גת. אינטל ביקשה תחילה מענק של 400 מיליון דולר להרחבת המפעל, אולם לבסוף אושרה לה מחצית מהסכום (190 מיליון דולר) בתמורה להתחייבותה להגדיל את התוספת במספר המועסקים שלה ב־620 עובדים. נוסף על כך הובטח לחברה כי אם תתווסף על ההרחבה בקריית גם הקמת מרכז מו"פ בפריפריה, תזכה למענק הנוסף של 63 מיליון שקל.

בנימין בן אליעזר. "כרמיאל בהליכי גסיסה", צילום: אלכס קולומויסקי  בנימין בן אליעזר. "כרמיאל בהליכי גסיסה" | צילום: אלכס קולומויסקי בנימין בן אליעזר. "כרמיאל בהליכי גסיסה", צילום: אלכס קולומויסקי

ראשי רשויות בצפון ובנגב פנו לאחרונה לחברה וביקשו ממנה להקים את מרכז המו"פ בשטחן, אולם כרמיאל מסתמנת כאופציה המועדפת על החברה. זאת גם בשל הקרבה למרכז החברה בחיפה וגם מכיוון שאפשרות זו זוכה לתמיכה של שר התמ"ת ושל ראש העירייה, שעשויים לתת לחברה תמריצים נוספים אם תבחר בכרמיאל. החברה נמצאת כרגע בשלב של בחינת האפשרות להקים את מרכז המו"פ בכרמיאל מול הנהלת החברה בארה"ב.

בפגישה שהתקיימה אתמול בלשכת ראש העירייה אמרה מ"מ ראש עיריית כרמיאל, שולה כהן: "הסברתי למנכ"לית אינטל את החשיבות של הקמת מרכז אינטל בכרמיאל. היא אמרה שלאור המרחק הקצר מחיפה יהיה זה הגיוני וסביר להקים אצלנו מרכז מחקר ופיתוח. היא אמרה לי שאם אינטל תקבל סיוע מהתמ"ת, היא תדחף את זה קדימה". השר בן אליעזר הוסיף כי גם הוא תומך ברעיון: "כרמיאל נמצאת בתהליכי גסיסה אטיים, ויש לעשות הכל כדי לשמר את כוחה של העיר ולחזקה".

במקביל התכנסה אתמול ועדת הכספים של הכנסת לאשר את המענק המיוחד לאינטל. יו"ר הוועדה משה גפני סירב לאשר את המענק, מכיוון שמנכ"ל התמ"ת שרון קדמי לא התייצב לדיון. עם זאת, מדובר בעיכוב טכני בלבד, והמענק המיוחד לאינטל, לרבות האופציה למענק נוסף בכפוף להקמת מרכז מו"פ, צפוי להיות מאושר על ידי הוועדה בימים הקרובים. מאינטל נמסר בתגובה: "החברה בוחנת כל הזמן את האפשרות להקים מתקנים חדשים של החברה ברחבי הארץ, אך במקרה זה טרם מדובר במשהו קונקרטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות