אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: גארי היימן צפוי לרכוש את מתפרת העצמאות במצפה רמון צילום: צביקה טישלר

פרסום ראשון: גארי היימן צפוי לרכוש את מתפרת העצמאות במצפה רמון

היימן, הבעלים של מגבות ערד, יעסיק בחודשים הקרובים את עשרות התופרות במקום. הנשיא פרס פנה בחודש שעבר למספר תעשיינים וביקש מהם לסייע למתפרה שנקלעה לקשיים

28.12.2010, 10:12 | נעמה סיקולר
תעשיין הטקסטיל גארי היימן, הבעלים של ערד תעשיות טקסטיל (מגבות ערד) יפעיל את מתפרת העצמאות במצפה רמון. היימן יעסיק בחודשים הקרובים את עשרות התופרות במתפרה העוסקת בעיקר בתפירת מדים לצה"ל על מנת לבדוק את ההיתכנות הכלכלית לפעילותה ובהמשך עשוי לרכוש אותה.

מתפרת מצפה העצמאות (מתפרת רמון לשעבר), הפכה בשנים האחרונות לסמל המאבק על עתידה של תעשיית הטקסטיל בארץ. בשנות השיא שלה העסיקה המתפרה למעלה מ-100 עובדות מאזור הנגב. המתפרה נקלעה לפני כעשור לחובות, ולאחר שמשרד הביטחון התחייב להמשיך ולהזרים אליה הזמנות, עברה לבעלות התופרות שהמשיכו להפעיל אותה. בספטמבר האחרון שבה המתפרה ונקלעה לקשיים.

בחודש שעבר פנה הנשיא שמעון פרס למספר תעשיינים ובעלים של חברות וביקש מהם לסייע להצלת המתפרה. גארי היימן, נשיא ומנכ"ל קונצרן הטקסטיל העולמי סטנדרט טקסטיל, הרים את הכפפה. ההנהלה המקומית של היימן בארץ תפעיל את המפעל בחודשיים הקרובים עד שתתקבל החלטה סופית האם לרכוש את המתפרה, שבכל מקרה צפויה להישאר במצפה רמון ולא תעבור למפעל הקיים של היימן בערד.

הנשיא פרס אמר הבוקר כי הוא "מודה לגארי היימן באופן אישי על שנרתם להצלת המתפרה ומנע בכך את פיטוריהן של עשרות תופרות. הבראת המתפרה בפרט ותעשיית הטקסטיל בישראל בכלל היא אינטרס לאומי, ואני קורא לכלל הגורמים הרשמיים במדינה לחבור יחד ולסייע למלאכה זו".

היימן אמר היום: "מדינה לא יכולה להישען על יבוא ממדינות זולות ולהזניח בכך את יכולת אזרחיה להתפרנס מעמל כפיהם. אני נחוש לפעול להצלת מתפרת העצמאות ומקווה כי לא אוותר לבדי במערכה, וכי כל יתר הגורמים הנוגעים בדבר  יגלו אחריות ויעשו את שמוטל עליהם על מנת שיוזמה זו תצליח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות