אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שריפה ברכבת: 121 נוסעים נפגעו, חמישה במצב בינוני צילום: שאול גולן

שריפה ברכבת: 121 נוסעים נפגעו, חמישה במצב בינוני

אש פרצה בקרון האחורי של רכבת שנסעה מצפון לכיוון ת"א. עשרות נוסעים נפגעו משאיפת עשן וחתכים, חמישה במצב בינוני והשאר במצב קל: "פתאום נשמע פיצוץ עז, היה ריח חריף בכל הרכבת. הדלתות נפתחו וכולנו ברחנו משם בהיסטריה"

28.12.2010, 15:15 | ליאור גוטמן ו- ynet

אש פרצה הבוקר (ג') ברכבת נוסעים סמוך לקיבוץ יקום. כ-121 נוסעים נפגעו, חלקם משאיפת עשן ואחרים מנפילה. בין הפצועים, חמישה במצב בינוני והשאר במצב קל.  במד"א הכריזו על אירוע רב נפגעים. רוב הנוסעים חילצו את עצמם מהקרונות. ארבעה צוותי כיבוי אש וצוותים רבים של מד"א ירקון הגיעו למקום ופינו את כל הנוסעים מהרכבת.

עדי ראייה סיפרו כי האש התלקחה בקרונות האחוריים של הרכבת, בסביבות השעה 9:20, בעת הנסיעה מנהריה לכיוון תל-אביב. אחד הנוסעים סיפר: "פתאום נשמע פיצוץ עז, היה ריח חריף בכל הרכבת. הדלתות נפתחו וכולנו ברחנו משם בהיסטריה".

שריפה ברכבת ישראל, ליד קיבוץ שפיים , צילום: שאול גולן שריפה ברכבת ישראל, ליד קיבוץ שפיים | צילום: שאול גולן שריפה ברכבת ישראל, ליד קיבוץ שפיים , צילום: שאול גולן

נוסע אחר ברכבת העיד, כי "אנשים היו מבוהלים, הלכו קדימה לקרון הקדמי, צעקו, חלק שברו חלונות וקפצו". לדבריו, עשן סמיך מילא את חלל הרכבת. "היו אנשים ששאלו אם יש לכודים, אבל ככל הנראה לא היו לכודים. לא היה פיצוץ, אבל במקום יש הרבה בהלה. לא רואה נפגעים. אש בוערת, הקרון ממש בוער עשן סמיך", אמר. בעקבות האירוע נסגרה מסילת הרכבת בין תל-אביב לחיפה.

 

אחרי העשן, יריות בניסיון לפרוץ הדלתות

 

נוסע אחר שהיה ברכבת סיפר כי "היה מין רעש של בום. חשבתי שהדלתות נפתחו. עף משהו לתוך הרכבת ואז הקרון החל לבעור". הוא סיפר כי פרצה אש ונהיה חם, "לא יכולתי לנשום, נפלתי, הייתי בשלבי סחרור". על תגובת הנוסעים סיפר: "אנשים בהיסטריה אחד על השני. התקדמנו לקרונות היותר קדמיים. התחילו לשבור חלונות".

 

עד הראייה הוסיף כי שמע רעש של יריות, ככל הנראה עקב ניסיון של אחד החיילים לפרוץ את הדלתות. "שמעתי רעש של יריות. חייל ירה ככל הנראה בדלתות. החלו להיפתח הדלתות, אנשים ברחו". גם יפעת, שעובדת בחוות רונית הסמוכה, שמעה יריות: "שמענו פיצוצים כמו יריות ואז יצאנו החוצה, וראינו קרון שלם עלה באש. היה עשן מאוד סמיך. קרון אחד עולה בלהבות, אני רועדת".

בחודש שעבר נמנע באזור אסון כבד, כשרכבת התנגשה בעוצמה ברכב שהיה על מסילת הברזל סמוך לחוות רונית, באזור קיבוץ שפיים. אשה שישבה בתוך המכונית נפצעה קל, ולרכב - ג'יפ "פולקסווגן" - נגרם נזק.

אסון הרכבת האחרון אירע לפני כחמישה חודשים, כששבעה בני משפחת ברנשטיין אחת נהרגו בתאונה, כשרכבת התנגשה במיניבוס סמוך לקריית גת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות