אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איזו אוניברסיטה יעדיף יו"ר הוועד המנהל של אוני' ת"א? צילום: אוראל כהן

איזו אוניברסיטה יעדיף יו"ר הוועד המנהל של אוני' ת"א?

שלשום דווח על מינוי גיורא ירון ליו"ר הוועד המנהל של אוני' ת"א. הבעיה: ירון מכהן כיו"ר החברה לפיתוח המחקר באוניברסיטה העברית

29.12.2010, 06:56 | נעמה סיקולר

אוניברסיטת תל אביב הודיעה שלשום כי גיורא ירון נבחר לתפקיד יו"ר הוועד המנהל של האוניברסיטה. בהודעה דווח כי ירון מכהן בין השאר כיו"ר דירקטוריון חברת ITAMAR MEDICAL, כיו"ר חברת QWINT, וכחבר דירקטוריון באמדוקס, ברפא"ל וביישום.

מה שלא סיפרו באוניברסיטה הוא שיישום היא החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים - האחראית למסחור הטכנולוגיות והפטנטים שמקורם באוניברסיטה - וכן שירון מכהן כיו"ר החברה מזה כמה שנים. לאוניברסיטת תל אביב חברה מקבילה ליישום בשם "רמות".

לא ברור אם ירון יסיים את תפקידו ביישום ואם הוא מתכוון לערוק מהאוניברסיטה העברית לאוניברסיטת תל אביב. הגם שהוא נחשב דמות מוערכת מאוד בעולם ההייטק ולאחד ממייסדיו, כהונה מקבילה בשני התפקידים מעוררת תמיהה שכן היא עשויה לעמיד את ירון בדילמה: אינטרסים כלכליים של איזה אוניברסיטה להעדיף?

הוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב, המורכב ברובו מאנשי עסקים, הוא הגוף המפקח על עבודת נשיא האוניברסיטה, על האסטרטגיה הכללית של הגוף האקדמי ועל תוכנית העבודה. ירון יחליף כיו"ר הוועד את ליאורה מרידור שפרשה מהתפקיד בספטמבר האחרון. בתקופת מרידור פוטר הנשיא הקודם של האוניברסיטה, פרופ' צבי גליל. בנוסף זוהתה מרידור עם ההחלטה השנויה במ חלקות לממש את המניות בתיק ההשקעות של האוניברסיטה, חרף התנגדות ועדת ההשקעות. ההחלטה הביאה משבר חריף בין הוועד המנהל לבין חבר הנאמנים.

מאוניברסיטת תל אביב נמסר: הוועד המנהל של האוניברסיטה ער לסוגיה זו והנושא נמצא בבדיקה. נפעל על פי תוצאותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות