אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החשמל העניקה 3 רישיונות ליצרני חשמל פרטיים צילום: בלומברג

רשות החשמל העניקה 3 רישיונות ליצרני חשמל פרטיים

תחנות הכוח הן של משאב ייזום ופיתוח שבשליטת החברה לישראל, צומת אנרגיה ואיי.פי.פי דלק אלון תבור שבשליטת קבוצת דלק

28.12.2010, 20:43 | ליאור גוטמן

מליאת רשות החשמל העניקה שלושה רישיונות ייצור מותנים לתחנות כוח פרטיות לייצור חשמל שעתידות לקום ע"י יזמים פרטיים, בהיקף כולל של כ-500 מגה ואט. מדובר בתחנות הכוח של משאב ייזום ופיתוח שבשליטת החברה לישראל, צומת אנרגיה ואיי.פי.פי דלק אלון תבור שבשליטת קבוצת דלק.

תחנת הכוח הפרטית של משאב ייזום ופיתוח בהיקף של 76 מגה ואט צפויה לקום באתר מפעל המלט "נשר רמלה", כתוספת לתחנת כוח קיימת בהיקף של 48 מגה ואט שהחלה לפעול השנה. כפי שפורסם ב"כלכליסט", החברה נמצאת במגעים מתקדים לרכישת גז מספקית הגז המצרית EMG. תחנה זו מוקמת על ידי שותפות של כלל תעשיות וחברת CRH האירית.

תחנת הכוח הפרטית של חברת צומת אנרגיה בע"מ הינה בהיקף של 360 מגה ואט ועתידה לקום בסמוך לצומת פלוגות, ולספק חשמל לצרכנים פרטיים באזור.

התחנה תוקם ע"י קבוצת דלקיה ישראל בע"מ וראקום אלקטרוניקה בע"מ. תחנת הכוח הפרטית של חברת איי.פי.פי דלק אלון תבור בע"מ בהיקף של 55 מגה ואט, בטכנולוגיית קוגנרציה (גז+קיטור) צפויה לקום בשטח מפעל תנובה באזור התעשייה אלון תבור. התחנה תוקם ע"י שותפות של דלק תשתיות עם חב' סיגמא אפסילון בע"מ וחברת עדי אנרגיה ועתידה לספק את צרכי החשמל והקיטור של מפעל תנובה וכן של מפעלים תעשייתיים נוספים באזור התעשייה אלון-תבור.

אמנון שפירה, יו"ר רשות החשמל מוסר כי: "ייצור החשמל שיתאפשר בשנים הקרובות מתחנות אלו מהווה נדבך משמעותי נוסף לכניסת יצרנים פרטיים למשק האנרגיה, במסגרת הרגולציה שקבעה רשות החשמל להסדרת פעילותם של יצרנים פרטיים."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות