אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פעם שלישית יצליח? הצעת רכש לכלל פיננסים במחיר של 4.85 שקל למניה צילום: סיון פרג'

פעם שלישית יצליח? הצעת רכש לכלל פיננסים במחיר של 4.85 שקל למניה

ההצעה הקודמת של כלל ביטוח הייתה לפי מחיר מניה של 4.5 שקלים. אם הציבור יענה להצעה תשלם כלל ביטוח 99 מיליון שקל תמורת המניות

29.12.2010, 10:23 | שהם לוי ורחלי בינדמן

כלל ביטוחהגישה הצעה לרכישת מניות כלל פיננסים שבידי הציבור תמורת 4.85 שקלים למניה, זאת בהשוואה להצעה הקודמת שדיברה על מחיר מניה של 4.5 שקלים למניה. מניית כלל פיננסים פתחה היום את המסחר בתל אביב במחיר של 4.3 שקלים - כך שההצעה משקפת פרמיה של כ-12.8%.

אם יענה הציבור להצעת הרכש אז תאלץ כלל פיננסים לשלם בסך הכל 99 מיליון שקל תמורת המניות שבידי הציבור. בסך הכל מחזיק כיום הציבור ב-17.99% ממניות כלל פיננסים וכלל ביטוח מחזיקה ביתר (51.5%).

ההצעה החדשה מגלמת לכלל פיננסים שווי של 550 מיליון שקל. במידה ופחות מ-5% מבעלי המניות יסרבו להצעת הרכש, תוכל כלל פיננסים לכפות על אלה המסרבים להיענות להצעת הרכש. כלומר, כדי שהצעת הרכש תאושר צריכים למעלה מ-13.5% מבעלי המניות בציבור להיענות לה.

במקור תכננה כלל ביטוח להשקיע סכום של 67 מיליון שקל בלבד בכלל פיננסים, הסכום עודכן ל-91 מיליון שקל וכעת ל-99 מיליון שקל. זאת לאחר שבעלי המניות מקרב המיעוט סרבו להענות להצעה.

בית ההשקעות כלל פיננסים הונפק בבורסה בתל אביב במרץ 2007, אז מחיר המניה היה קרוב ל-11 שקל.

מאז ההנפקה ירד המחיר בעשרות אחוזים עד לרמות שפל שנעו סביב מחיר של שקל למניה בסוף 2008. עוד לפני הצעת הרכש בספטמבר נפוצו בשוק שמועות על כוונתה של קבוצת כלל למחוק את בית ההשקעות מהמסחר באמצעות הצעת רכש.

מהלך המחיקה הוא מהותי לכלל ביטוח שכן כך היא תוכל להזרים הון לכלל פיננסים שיעזור לה להוריד את רמת המינוף שלה וזאת מבלי לשתף את הציבור בכספי ההזרמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות