אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוותיקן יקים רשות חדשה למלחמה בהלבנת כספים צילום: בלומברג

הוותיקן יקים רשות חדשה למלחמה בהלבנת כספים

המדינה הזעירה מנסה להיכנס לרשימות שעורכים גופים כגון ה-OECD של מדינות אשר עומדות בנורמות בינלאומיות למניעת הלבנת הון

29.12.2010, 23:28 | סוכנויות הידיעות
הוותיקן יקים רשות חדשה שתילחם בהלבנת כספים בעת שהמדינה הזעירה מחפשת את ברכתם של הרגולטורים העולמיים אשר סירבו להוסיפה לרשימת המדינות אשר עומדות בנורמות בינלאומיות.

במסמך של האפיפיור שיפורסם מחר (ה'), הוותיקן יתחייב לפעול לפי חוקי האיחוד האירופי בקשר להלבנת כספים. ההבטחה תחייב את כל הגופים הממשלתיים במדינה כולל את בנק הוותיקן.

רשות המידע הפיננסי החדשה של הוותיקן תאכוף חוקים "בנוגע למניעת פעילות פיננסית בלתי חוקית" ותצטרף "למאבק בהלבנת כספים ומימון טרור", מסר הוותיקן בהודעה שפרסם היום (ד').

הקרדינל, אטיליו ניקורה, העומד בראש הרשות האחראית על הרכוש והמימון של הוותיקן, יפקח על התוכנית למניעת הלבנת כספים.

הוותיקן מנסה להיכלל ברשימות של מדינות העומדות בנורמות בינלאומיות בנוגע להלבנת כספים שעורכים גופים ביניהם ה-OECD .

ההודעה של הוותיקן מגיעה שלושה חודשים לאחר שפרקליטים ברומא החלו בחקירה של שני בכירים בבנק הוותיקן על הפרה לכאורה של חוקי איסור הלבנת הון. שני הנאשמים הכחישו כל אשמה. הם טענו כי המקרה נבע מאי הבנה בין בנק הוותיקן לבין בנק קרדיטו ארטיג'יאנו האיטלקי בנוגע להעברת כספים.

לאחר שהבנק המרכזי של איטליה חשד בשתי העברות כספים של הוותיקן לידי נהנים בלתי ידועים, הפרקליטות הקפיאה נכסים בשווי 23 מיליון יורו מחשבון של בנק הוותיקן בבנק קרדיטו ארטיג'יאנו. באוקטובר דחה בית משפט איטלקי עירעור של הוותיקן שביקש להפשיר את הנכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות