אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ ידון בעתירות הקישוריות רק ביוני 2011 צילום: shutterstock

בג"ץ ידון בעתירות הקישוריות רק ביוני 2011

דמי הקישוריות יעמדו החל מיום ראשון על 8.3 אגורות לדקה ו-0.20 אגורה ל-SMS. תעריפי הסלולר לא ישתנו, אך תעריפי השיחות מטלפוניים קוויים יוזלו

30.12.2010, 08:16 | גילעד נס

לאחר שלפני כחודש נדחתה בקשת שלוש חברות הסלולר, סלקום, פרטנר ופלאפון, להוציא צו ביניים שיקפיא את עדכון דמי הקישוריות בסלולר, נקבע אתמול (ד') כי הדיון בטענות החברות כנגד שרי התקשורת והאוצר, בהרכב של שלושה שופטים (מרים נאור, עדנה ארבל ועוזי פוגלמן) יתקיים רק ב-6 ביוני.

כזכור, השופטת נאור, שדחתה את בקשת חברות הסלולר לצו הביניים, טענה בנימוקיה להחלטה כי לטעמה קביעת תעריף הקישוריות הינו הפיך, וניתן יהיה לפצות את הצדדים בדיעבד באם ההחלטה תשונה. עם זאת, בהתחשב בהשפעות מרחיקות הלכת של הפחתת דמי הקישוריות, שהתבטאו בימים האחרונים בהודעות מצד בזק ונטויז'ן על תעריפי שיחות זהים מטלפונים נייחים לטלפונים נייחים וניידים, ספק אם ניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור באמצעות קביעה כי משרד התקשורת שגה בקביעת דמי הקישוריות.

דמי הקישוריות החדשים יכנסו לתוקפם בשבת, 1 בינואר, אך התעריפים הנגזרים מהם יוצעו רק מיום ראשון. תעריפי השיחות מטלפונים סלולריים אינם מושפעים באופן מיידי מההפחתה בדמי הקישוריות, כיוון שחברות הסלולר מחייבות את רוב הלקוחות במחיר קבוע עבור דקת שיחה בין אם היא בתוך הרשת או מחוצה לה. השינוי המיידי יורגש, כאמור, בשיחות מטלפונים נייחים לטלפונים ניידים, ובקרב מעט הלקוחות של חברות הסלולר המשלמים מחירים שעלותם משתנה בהתאם לדמי הקישוריות (חלק מלקוחות הפרי-פייד).

ב-8 בדצמבר פורסמו ברשומות הסעיפים הקשורים לעדכון דמי הקישוריות בשוק הסלולר, לאחר שנחתמו בידי מנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל. כזכור, שר התקשורת, משה כחלון, החליט בחודש ספטמבר האחרון כי החל מ-1 בינואר יעמדו דמי הקישוריות לשיחות המסתיימות ברשת סלולרית על 6.87 אגורות ללא מע"מ. עם זאת, בהתאם לעדכון קצב האינפלציה במהלך השנה הנוכחית, עודכנו דמי הקישוריות והם יעמדו על 7.15 אגורות ללא מע"מ, וכ-8.3 אגורות כולל מע"מ. דמי הקישוריות ב-SMS עודכנו בהתאם, והחל מה-1 בינואר הם יעמדו על 0.17 אגורה להודעה ללא מע"מ, וכ-0.2 אגורה כולל מע"מ.

דמי הקישוריות עשויים להשתנות בחודשים הקרובים שוב, אם יוחלט על שינוי בשיעור התמלוגים שמשלמות חלק מחברות התקשורת על חלק מהכנסותיהן. שרי התקשורת והאוצר סיכמו על העלאת התמלוגים בשיעור של 0.75% בשנה הבאה, אך ההחלטה טעונה עדיין דיון בוועדת הכספים, שתוכנן להתקיים השבוע אך בוטל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות