אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"וול סטריט ג'ורנל": לוויתן עשוי להעניק לישראל יתרון כלכלי במזרח התיכון

"וול סטריט ג'ורנל": לוויתן עשוי להעניק לישראל יתרון כלכלי במזרח התיכון

מקדישים כתבה נרחבת לתיאור תגלית הגז מאתמול והשלכותיה על כלכלת ישראל והיחסים באזור - "לבנון וישראל איימו זו על זו בגלל המשאבים שבים"

30.12.2010, 13:15 | סוכנויות הידיעות

ההתלהבות מתגלית הגז המסחרית בלוויתן מדביקה גם את ה"וול סטריט ג'ורנל". אתר האינטרנט של העיתון היוקרתי הקדיש את הכותרת הראשית שלו לכתבה המתארת את החדשות האחרונות מהקידוח, וכוללת גם כמה ניתוחים מפתיעים על השפעתה על האזור.

בג'ורנל מציינים כי תגלית הגז של נובל אנרג'י והשותפות הישראליות מאתמול עדיין בתחילת דרכה, והוצאת הגז ממעמקי הים עשויה להיות קשה מכפי שנראה היום, אך נובל חושבת שייתכן שבשדה לוויתן יש מספיק גז שיהפוך את ישראל ליצואנית אנרגיה.

"שינוי כזה עשוי לשנות את המאזן הגיאופוליטי במזרח התיכון ולהעניק ישראל יתרון כלכלי על אויבותיה", מעריכים בכתבה.

כמו כן מציינים שם כי "גם לפני ההודעה אתמול שאישרה את גודל לויתן, השדה הגדול עורר מהומה רבה בישראל ובאזור. פוליטיקאים בלבנון מנסים למשוך חברות לחפש בחופיה, והיא וישראל איימו זו על זו בגלל המשאבים שבים".

גם מסקנות ועדת ששינסקי זכו למקום בכתבה, שם צויין כי "מחלוקת דיפלומטית קלה פרצה בין ישראל לארה"ב, המתנגדת לתוכניות ישראל לגבות מסים מחברות האנרגיה, כולל נובל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מי יכול וצריך להשתמש בגז הטבעי?
הבעיה הגדולה ביותר שעומדת בפני יצרני/ספקי הגז הטבעי, היא למה הוא יכול לשמש, ולמי ניתן בכלל למכור אותו. הרי מאחר וגז טבעי, בניגוד לדלקים נוזליים, אינו יכול לשמש כדלק לתחבורה או לתעשיה, ולכן מלבד מאשר לחברת החשמל, וחברות המפעילות כבשנים, כגון מפעלי מלט, מפעלי פלדה, או מפעלי זכוכית, אין לשום גורם, ענין או צורך בשימוש בגז. וכאן באה נקודה מעניינת:- אם נגדיל באמצעות הגז את ייצור החשמל במדינה, נוכל להסב את האנרגיה שתיווצר לתנועת כלי רכב. איך? פשוט מאד! חברת בטר-פלייס BETTER PLACE תמכור להמוני בית ישראל עשרות אלפי מכוניות רנו פלואנס חשמליות, אלו ישתמשו באנרגיה שתיוצר ע"י חברת החשמל תוך שימוש בגז הטבעי, לטעינת הסוללות שברכב, ולא נזדקק עוד לדלקים נוזליים ותזקיקי נפט! ובא לציון גואל!
עידן , ארסוף  |  30.12.10
3.
שיתוף פעולה עם לבנון ועזה...
על פי הגיאולוגים התצורה המכילה גז משתרעת לאורך חופי מזרח הים התיכון. שיתוף פעולה עם השכנים בניצול הגז יעשה לכולם רק טוב. מתגובה 2 רואים מה הסיכון העיקרי - חבלה במזיד. אם גם לעזתים יהיה אינטרס לשמור על מיגדלי הקידוח [שלהם] וכך גם ללבנונים, יהיה מניע חזק לשמור על שקט. שיתוף פעולה, שיתוף מידע [!], תשתיות משותפות [צנרת]. איש לא ירצה לשחוט תרנגולת המטילה ביצי גז... זהב.
אילן , ירושלים  |  30.12.10