אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הבנזין שובר שיאים: ליטר אוקטן 95 יעלה 7.14 שקלים החל מינואר צילום: בלומברג

מחיר הבנזין שובר שיאים: ליטר אוקטן 95 יעלה 7.14 שקלים החל מינואר

המחיר לתדלוק בשירות מלא יגיע ל-7.27 שקלים לליטר בנזין. העלייה מיוחסת להתייקרות הנפט ולהעלאת המס על דלקים

30.12.2010, 13:43 | ליאור גוטמן

מחיר הבנזין שובר שיאים– מנתונים ראשוניים שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה שמחיר ליטר אוקטן 95 יעלה החל מינואר בצורה חדה יותר מהמשוער (7.10 שקלים), ויעמוד על 7.14 שקלים לליטר. מדובר במחיר לתדלוק עצמי, כאשר מחיר ליטר בנזין כולל עמלת שירות התדלוק נקבע על 7.27 שקלים. מחיר הבנזין יעלה ב-6.5% ביחס למחיר הדלק כיום, העומד על 6.71 שקלים לליטר.

מחיר ליטר בנזין 95 לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (לא כולל מע"מ) נקבע על 6.17 שקל לליטר, עלייה של 6.38% לעומת החודש הקודם. עמלת תדלוק במשאבה המיועדת לתדלוק על ידי עובד תחנת התדלוק נותרה  12 אגורות.

 

מחיר הבנזין מפוקח על ידי מינהל הדלק במשרד התשתיות הלאומיות, והוא מחושב תוך הסתמכות על שני משתנים: מחיר חבית הדלק באגן הים התיכון ושער הדולר. העלייה החדה מיוחסת לשני גורמים: הראשון הוא התייקרות מחיר חבית הנפט, שבשבוע האחרון חצה את רף ה-90 דולר, והעלאת המס (בלו) שמוטל על דלקים שונים ובכללם בנזין.

על מהלך זה אחראי משרד האוצר, שכלל בחוק ההסדרים, שאושר אתמול בכנסת, סעיף המאפשר להעלות את המס ב-40 אגורות לליטר, מהלך שייושם בשתי פעימות – הראשונה, בהיקף של 20 אגורות, תכנס לתוקפה כבר בינואר הקרוב. הפעימה השנייה תכנס לתוקפה בינואר 2011.

השיא הקודם של מחירי הבנזין נרשם ביולי 2008, אז נקבע מחיר ליטר על 7 שקלים. עם זאת יצוין שביולי 2008 עמד מחירה של חבית הנפט על כ-150 דולר לעומת 90 דולר כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
גונבים אותנו
אני עם טנדר שאוכל 1:6 לא מספיק תשלום מס על זה תשלום מע"מ יש גם תשלום מס בלו על הסולר שעולה כלהזמן מתוך כוונה להגיע לרמה של בנזין. וכל זה למה ? כדי לשלם לכל אוכלי החינם פה , לפתוח עמותות מיים ולהפריט כל דבר שזז, ומי משלם בסוף את כל החשבון אנחנו כמובן.מהפכה זה מה שצריך במדנה שלנו ,קומו ותזעקו חמס
יגאל  |  30.12.10
9.
די! חייבים להתארגן למרי אזרחי במסגרת החוק !
אי אפשר להמשיך ככה. המיסים אוכלים כל אפשרות לחסוך לעתיד, או לשמור על רמת חיים נורמאלית. תקראו את דוח ה- OECD בנוגע לעוני בישראל. הממשלה הזאת רק מגדילה את הפערים החברתיים, והמיסוי הכבד מאוד על הדלק הוא רק עוד מסמר בארון של החברה הישראלית המתפוררת בחסות הממשלה.
קול קורא  |  30.12.10
לכל התגובות