אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינסוטה תבעה את 3M על זיהום מקורות המים של המדינה צילום: בלומברג

מינסוטה תבעה את 3M על זיהום מקורות המים של המדינה

המדינה טוענת כי קונצרן הענק זיהם במשך עשורים רבים בארות פרטיות וציבוריות על ידי הזרמת כימיקלים רעילים לנהר המיסיסיפי

30.12.2010, 23:39 | סוכנויות הידיעות
מדינת מינסוטה תבעה את חברת 3M היום (ה') בטענה כי החברה זיהמה את מי המדינה במשך עשורים עם כימיכלים בהם היא השתמשה לייצור כמה ממוצריה המובילים.

התביעה, שהוגשה על ידי התובע הכללי של מדינת מינסוטה, לורי סוואנסון, לא נקבה בסכום הנזקים שתידרש 3M לשלם.

לפי התביעה 3M זיהמה בארות ציבוריות ופרטיות במדינה במשך שנים על ידי הזרמת ה-PFC, כימיקלים פרפלואורים, בהם היא משתמשת לייצור מעכבי בעירה, צבעים, חומרים דוחי כתמים ומוצרים אחרים, לתוך מים שזורמים לנהר המיסיסיפי ועל ידי קבורה של כימיקלים מתחת לאדמה.

3M ייצרה PFC במדינה מאז שנות החמישים ועד 2002. היא הפסיקה לייצר את הכימיקלים לאחר משא ומתן בינה לבין הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית, שטוענת כי הכימיקלים מהווים סכנה חמורה לבריאות האדם ולסביבה.

3M הוא קונצרן ענק הידוע בזכות פתקיות הפוסט איט (Post-it) שהוא מייצר וכן בזכות הסלוטייפ הידוע שלו. הקונצרן נמצא במשא ומתן עם המדינה לתשלום פיצויים בגלל הזיהום במשך זמן רב.

ב-2007 החברה הסכימה לעצור באופן זמני את תקופת ההתיישנות על כל תביעות הנזיקין בעניין בעת ניהול המו"מ. ההסכם פג היום מבלי שחלה התקדמות להשגת פשרה סופית בפרשה ולכן המדינה הגישה תביעה.

התובע הכללי מסר לסוכנויות הידיעות כי 3M ייעדה 117 מיליון דולר לתביעות פוטנציאליות בקשר לזיהום שנגרם על ידי הכימיקלים. זהו סכום זעום לעומת ה-500 מיליון דולר שג'נרל אלקטריק שילמה עד כה להוצאת כימיקלים דומים מנהר ההדסון בניו יורק לפי ההערכות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות