אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג השלימה רכישת מרכז קניות בטקסס בכ-35 מיליון דולר

ביג השלימה רכישת מרכז קניות בטקסס בכ-35 מיליון דולר

מדובר במרכז קניות פתוח המשתרע על שטח מסחרי כולל בסך של כ-19.3 אלף מ"ר. בשבוע שעבר רכשה החברה 55% ממרכז קניות בנברסקה

02.01.2011, 14:14 | שירלי ששון-עזר

קבוצת ביג ממשיכה במסע הרכישות אליו יצאה לפני כחצי שנה בארה"ב. לאחר שדיווחה על רכישת מרכז קניות בנברסקה בשבוע שעבר, הודיעה היום החברה על השלמת מרכז קניות בטקסס תמורת כ-35.5 מיליון דולר באמצעות חברה בת אמריקאית.

מדובר במרכז קניות פתוח הקרוי Shops at Vineyard Village. המרכז ממוקם בעיר Euless והוא משתרע על שטח מסחרי כולל בסך של כ-19.3 אלף מ"ר. במרכז 25 שוכרים אשר קשורים בחוזי שכירות ארוכי טווח הנעים בין 4.5 ל-10 שנים. בין החברות המשכירות שטחים במרכז ניתן למנות את חברת סטייפלס, מרשלס, פטמארט, דולר טרי ו- Bed Bath & Beyond. על פי דיווח החברה מדובר במרכז חדש שנפתח לקהל בשנת 2007 ושיעור התפוסה בו הוא גבוה ועומד כיום על כ-98.8%. דמי השכירות הצפויים מהשטח הנרכש בשנה הראשונה על פי ביג הוא למעלה כ-3 מיליון דולר.

במסגרת עסקת הרכישה, העבירה ביג ארה"ב, למוכרת הון בסך 12.5 מיליון דולר, הכוללים גם את סכום הפיקדון אותו העבירה לנאמן בעת חתימת ההסכם להבטחת רצינותה ו-23 מיליון דולר נוספים אותם לקחה כחוב מבנק בארה"ב. המימון, על פי הדיווח הינו לטווח קצר, אך בכוונת החברה הבת להפכו למימון לטווח ארוך.

השלמת רכישת המרכז בטקסס מצטרפת לעסקה נוספת אותה ביצעה בשבוע שעבר. החברה דיווחה על רכישת 55% במרכז לייפסטייל פתוח בנבראסקה. שווי העסקה עמד על כ-118 מיליון דולר וחלקה של ביג בעסקה עמד על כ-65 מיליון דולר. המרכז משתרע על כ-41 אלף מ"ר בנוי ומאכלס למעלה מ-50 שוכרים ביניהם בננה ריפבליק, גאפ, אפל ובסט ביי. דמי השכירות הצפויים מהמרכז בנברסקה עומדים על כ-9.2 מיליון דולר והוא מנוהל על ידי חברת RED Development.

מנכ"ל קבוצת ביג, איתן בר זאב מסר ל"כלכליסט" כי החברה תמשיך ב-2011 את פעילותה האינטנסיבית בארה"ב כמנוע הצמיחה העיקרי של הקבוצה. לדבריו של בר זאב, למרות שרכישת המרכז בטקסס נעשתה ללא שותף מקומי, העדיפות של ביג היא עדיין לרכישות בהן החברה המנהלת חוברת כשותפה בעסקה. "במקרה הזה, חברת הניהול PINE TREE לא יכלה להיכנס כשותף מכיוון שלא היו לה את האמצעים הכלכליים", מסביר בר זאב ומוסיף כי יכולת ההשבחה של המרכז לא נובעת מכניסה של שוכרים חדשים מכיוון שהמרכז מאויש במלואו. "ההשבחה תגיע מעלייה בשכר הדירה בעת חידוש חוזים או אופציות. לקחנו בחשבון שמכיוון שמדובר במרכז חדש יחסית השוכרים נכנסו אליו בתקופת המשבר ודמי השכירות היו נמוכים. אנו מעריכים שלאורך השנים יחול תיקון, אבל המרכז יהיה ריווחי כבר השנה". בר זאב הוסיף כי החברה תמשיך באיתור מרכזים מסחריים פוטנציאליים בארה"ב באסטרטגיה דומה לזו שבו פעלה במשך השנה שחלפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות