אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן רוכשת את בניין דויטשה טלקום בקלן לפי שווי של 68 מיליון שקל צילום: עמית שעל

אספן רוכשת את בניין דויטשה טלקום בקלן לפי שווי של 68 מיליון שקל

דמי השכירות השנתיים, שתשלם דויטשה טלקום, יעמדו על כ-5.8 מיליוני שקל (כ-1.21 מיליון אירו), והם מייצגים תשואה של כ-8.5% על שווי הנכס

02.01.2011, 14:26 | שי פאוזנר

קבוצת אספן גרופ שבשליטת רוני צארום ובניהולו של אילן גיפמן, ממשיכה להרחיב את פורטפוליו הנכסים שלה בגרמניה. היום (א') מדווחת החברה כי חתמה על הסכם לרכישת 95% ממניות חברת נכס בעלת בניין משרדים חדש במערב גרמניה, בקרבת העיר קלן, המושכר לענקית התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום. העסקה תתבצע לפי שווי נכס של כ-68 מיליון שקל (כ-14.3 מיליון אירו).

מתחילת השנה השלימה אספן רכישת נכסים בהיקף כספי של כ- 400 מיליון שקל. הבניין הנרכש מושכר לתקופה ארוכה בת 10 שנים לדויטשה טלקום, כאשר לשוכרת שלוש אופציות, שכל אחת מהן מאפשרת את הארכת תקופת השכירות בשנתיים נוספות, כך שבסך הכל יכולה דויטשה טלקום לשכור את הבניין לתקופה של 16 שנים. דמי השכירות השנתיים, שתשלם דויטשה טלקום, יעמדו על כ-5.8 מיליוני שקל (כ-1.21 מיליון אירו), והם מייצגים תשואה של כ-8.5% על שווי הנכס. דמי השכירות צמודים למדד המחירים לצרכן בגרמניה.

לצורך מימון העסקה, קיבלה חברת הנכס מכתב התחייבות מבנק גרמני לקבלת הלוואה, ללא זכות חזרה ללווה (Non Recourse), בסך של כ-50 מיליון שקל (כ-10.5 מיליון אירו) לתקופה בת כ-10 שנים והנושאת ריבית שנתית קבועה בשיעור של כ-4.15%.

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן אמר שמדובר שמדובר בנכס, שזה עתה הסתיימה בנייתו ושחוזה השכירות הינו לעשר שנים. בשנת 2010 רכשה אספן בישראל, בגרמניה, בשוויץ ובהולנד נכסים בהיקף של כ- 400 מיליון שקל המושכרים לשוכרי עוגן כדוגמת: דויטשה טלקום, רשת עשה זאת בעצמך - הורנבאך, אופיס דיפו, רשת הסופרמרקטים הגרמנית REWE - לתקופות ארוכות בטווחים שבין עשר לעשרים שנה, עם מימון סגור מראש. בעסקאות, אומר גיפמן, נוצל חלון ההזדמנויות של ריבית נמוכה ותשואות גבוהות. "אספן גרופ הגדילה בשלוש השנים האחרונות, לרבות בתקופת המשבר הגלובלי, את היקף הנדל"ן להשקעה שלה מכ-500 מיליון שקל לכ-1.3 מיליארד שקל, ובכוונתנו להמשיך מגמה זו גם בשנים הקרובות", הוא הוסיף.

בחודש נובמבר האחרון פרסמה החברה את תוצאותיה הכספיות לתשעת החודשים הראשונים של השנה. החברה סיימה את התקופה עם הכנסות של כ-75 מיליון שקל ועם רווח נקי בסך של כ-17.5 מיליון שקל. לאחר תקופת הדו"ח השלימה החברה רכישת בניין תעשייה ומשרדים באזור התעשייה הר יונה שבנצרת עילית בתמורה ל כ-26 מיליון שקל. יצויין, כי הבניין מושכר לחברת ר.ה. אלקטרוניקה בחוזה ארוך טווח ל-10 שנים בדמי שכירות שנתיים של כ-2.6 מיליון שקל המשקפים תשואה של 10% על הרכישה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות