אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברצלונה מכינה עוד מסים בארגנטינה צילום: אי פי אי

ברצלונה מכינה עוד מסים בארגנטינה

במקום להביא את המסי הבא לאירופה, בברצלונה החליטו לפתח אותו בארגנטינה ולהביא אותו לספרד כשהוא מוכן

02.01.2011, 17:05 | רונן וודלינגר

איך תוכל ברצלונה לשבט את ליאונל מסי? באמצעות הקמת בית ספר לכדורגל בארגנטינה. זו היתה המחשבה שהניעה את המועדון הקטלאני לחפש עוד כישרונות ארגנטינאים, על מנת לטפח את תוכנית הנוער העולמית העשירה שלהם.

Junior Lujan של ברצלונה הוקם ב-2007 כחברה בת של הענקים הספרדיים בפרבר של בואנוס איירס, וגייס והכשיר בנים לקראת הגשמת החלום שלהם לשחק במועדונים בליגה הבכירה בארגנטינה.

המנהל חורחה ראפו התייחס בראיון לרויטרס לטיפול ולחינוך של בנים בגילאי 9-12 ולסיכוי שאחד מהם ייהפך לשחקן מוביל כמו מסי, דייגו מראדונה, מריו קמפס ואנריקה עומר סיבורי: "פרויקט הנוער מייצג את המהות של שחקן הכדורגל הארגנטינאי דרך האיכות, האינדיבידואלית, ההתפתחות האינטלקטואלית והמשחק הקבוצתי, ונועד לחזור למקור כדי למצוא שחקנים גדולים. כשאנחנו עובדים עם הילדים אנחנו לא יודעים אם הם יגדלו להיות שחקני כדורגל, אבל אנחנו יודעים שהם יהיו בני אדם. אנו תומכים בילדים, מחנכים אותם - ולא לוחצים עליהם".

שחקני ברצלונה חוגגים. החלפת המידע בין האקדמיות בארגנטינה למועדון הקטלאני מתבצעת באופן קבוע דרך סרטי וידיאו ופגישות אימונים, צילום: רויטרס שחקני ברצלונה חוגגים. החלפת המידע בין האקדמיות בארגנטינה למועדון הקטלאני מתבצעת באופן קבוע דרך סרטי וידיאו ופגישות אימונים | צילום: רויטרס שחקני ברצלונה חוגגים. החלפת המידע בין האקדמיות בארגנטינה למועדון הקטלאני מתבצעת באופן קבוע דרך סרטי וידיאו ופגישות אימונים, צילום: רויטרס

   

המנהל הכללי דניאל ויטאלי, הנציג המשפטי של ברצלונה בארגנטינה, אמר כי אחת הדאגות העיקריות קשורה לעזיבתם של הילדים את הבית. "מסי הוא מקרה מבחן. הוא עזב כשהיה בן 12. תהליך העזיבה היה מאוד קשה לו ולבני משפחתו", מסביר ויטאלי. "אחת המטרות שלנו היא להימנע מהעברת הילדים מחוץ לארגנטינה בגיל צעיר מדי".

הבנים המשתתפים בפרויקט הם בגילאי 9-16 ומגיעים מכל קצוות ארגנטינה. הם נבחרו לפרויקט על ידי ציידי כישרונות, ונדרשים ללמוד בבית הספר דון בוסקו, אחד מבתי הספר המובילים במחוז בואנוס איירס.

בבית הספר לכדורגל יש 45 תלמידים המתגוררים בתנאי פנימייה ועוד 150 ילדים שגרים בבית ונוסעים כל יום.

"45 הילדים הם אלה שלומדים בדון בוסקו. הם גרים איתנו, חוזרים הביתה חמש פעמים בשנה, וההורים שלהם באים לבקר שלוש או ארבע פעמים בשנה", אומר ויטאלי.

בית הספר מיישם את שיטות האימון של ברצלונה. "בצד הספורטיבי, ברצלונה העניקה לנו מתודולוגיה שלמה שאנו עוקבים אחריה. אנחנו מחויבים להראות מודל פיתוח וספורט שונה ממה שהיה נהוג כאן בארגנטינה," מסביר ראפו. לדבריו, החלפת המידע עם המועדון הקטלאני מתבצעת באופן קבוע באמצעות סרטי וידיאו ופגישות אימונים.

עבור המאמנים, הכדורגל הוא רק תירוץ כדי ללמד מערכת של ערכים לבנים, כך שגם אם לא יהפכו לשחקנים מקצועיים, הם לא יתאכזבו מכך שלא הגשימו את החלומות שלהם. "כפי שאנחנו תמיד אומרים, אנחנו מתחרים בשני טורנירים, טורניר כדורגל וטורניר אנושי - מי יהפוך להיות אדריכל, עורך דין או רואה חשבון", אומר ראפו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות