אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההכנסות הצפויות לארגנטינה מהראלי דקאר  – 170 מיליון דולר צילום: אי פי אי

ההכנסות הצפויות לארגנטינה מהראלי דקאר – 170 מיליון דולר

ארגנטינה השקיעה 10 מיליון דולר בארגון מירוץ המכוניות היוקרתי ותרוויח הרבה יותר. בשנה הבאה צפוי המירוץ להתרחב לפרגוואי וברזיל

03.01.2011, 15:59 | רונן וודלינגר

קיום ראלי דקאר בארגנטינה צפוי להביא למדינה הכנסה ישירה בסך 170 מיליון דולר, כך ציין בסוף השבוע שר הפנים המקומי פלורנסיו ראנדאסו, שהוסיף כי המירוץ עתיד לחשוף את המדינה ואת נופיה בפני 2.5 מיליארד צופים ברחבי העולם.

"אירוח התחרות הזו - אחת החשובות בעולם – הוא משמעותי ביותר עבורנו ", ציין ראנדוסו. שר הפנים גם הדגיש את מה שהוא כינה "האופי הארגנטיני של המירוץ", שצפוי לעבור ב-11 פרובינציות שונות של המדינה. "אנחנו נותנים לדקאר את הכל – קהל, נופים וגם נהגים", סיכם.

גם במשרד התיירות מתרגשים מהאירוע, אם כי שם מדברים על הכנסות בהיקף של 120 מיליון דולר בלבד. "הדקאר הוא אירוע התיירות הכי חשוב בהיסטוריה של ארגנטינה" ציין בהתרגשות מנכ"ל המשרד, ואילו שר התיירות, אנריקה מייר, הוסיף כי המדינה השקיעה 10 מיליון דולר בארגון התחרות.

ראלי דקאר - שכבר לא ממש קשור לדקאר, בירת סנגל - יצא בשבת לדרך מהאובליסק המפורסם שבמרכז בואנוס איירס, והוא צפוי לעבור בימים הקרובים במסלול מעגלי שאורכו הכולל 9,500 קילומטר. המרוץ עצמו מורכב מ-13 קטעים, שאורכם 5,000 קילומטר. הוא צפוי לעבור בצפונה של ארגנטינה וכן של צ'ילה, ולהסתיים ב-16 בחודש בבואנוס איירס.

נראה שמלבד היתרון הכלכלי, אירוח המירוץ עוזר לארגנטינה גם מבחינה ספורטיבית. בתחרות של השנה שעברה, שגם היא התקיים בדרום אמריקה, זכה מרקוס פאטרונלי הארגנטיני בקטגוריית הטרקטורונים החדשה – זוכה ארגנטיני ראשון במרוץ, מאז יצא לדרך ב-1979.

זו הפעם השלישית שמירוץ הרכיבה היוקרתי והקשה בעולם – שפעם עבר את הדרך מפאריס לדקאר – מתקיים בדרום אמריקה, לאחר שב-2008 בוטלה התחרות באירופה ובאפריקה מחשש לפיגועי טרור. בתוך כך, הודיע מנכ"ל הראלי, הצרפתי פראנסס אטיין לאבין, כי בהנהלת התחרות שוקלים לשנות בשנה הבאה את מסלול המרוץ, כך שיעבור גם בברזיל ופרגוואי השכנות. לאבין גם הודה כי הוא מקווה להצליח ולהחזיר את הראלי למקומו המקורי – יבשת אפריקה, "כשהדבר יתאפשר והמצב הפוליטי יהיה מתאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות