אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": רשות המיסים תבטל את הטבת המס על מסנני חלקיקים לרכבי דיזל

בלעדי ל"כלכליסט": רשות המיסים תבטל את הטבת המס על מסנני חלקיקים לרכבי דיזל

יבואני רכבי הדיזל התרעמו על המהלך לפיו יעלה מחירם של רכבים בעלי מסנן חלקיקים שזכו עד כה להטבות מס בגובה של עד 5,000 שקל

03.01.2011, 20:12 | תומר הדר

מכה לרכבי הדיזל - ל"כלכליסט" נודע כי רשות המיסים מתעתדת לבטל את הטבת המס אשר ניתנת לרכבים המצויידים במסנן חלקיקים. מדובר במסנן מיוחד המותקן במערכת הפליטה של רכבים בעלי מנוע דיזל, אשר מסוגל לסנן חלק ניכר מן המזהמים שהרכב פולט. רכבים בעלי מסנן חלקיקים זכו עד כה להטבות מס בגובה של עד כ-5,000 שקל. כעת, עם ביטול ההטבה, יעלה מחירם.

יבואני הרכב, ובמיוחד יבואנים שחלק ניכר ממרכולתם הן מכוניות דיזל, התרעמו על המהלך. היום (ב'), במהלך חשיפתם של דגמי אופל החדשים, הודיע שלמה שמלצר על כוונתו לייבא לישראל רכבי דיזל ואף לפעול בנושא הרגולטורי על מנת לנסות ולהביא לשינוי בנוסחת חישוב המס הירוק כך שתטיב עם רכבי הדיזל.

יצוין שבימים אלה נכנס לתוקפו תקן הזיהום יורו 5 הקובע תקן זיהום מחמיר לרכבי דיזל אשר נחשב "נקי" יותר מן התקן היוצא, יורו 4.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
העיקר שביבי דיבר על ביטול התלות בנפט . חחח
דיזל גם מזהם פחות, גם חסכוני ומעל לכל מבטל את התלות בנפט ובמי שמחזיק אותו כלומר העולם הערבי. מטופש מאד ליצור קשיים במקום לעודד שימוש בדיזל. יש בארץ מבחר שיבואניות הרכב מנסות לחזק כל הזמן - רק עכשיו הביאו את הרנו פלואנס המשפחתית עם מנוע דיזל ויכול היה להיות לה בקלות קהל של משפחות שמחפשות חיסכון אבל כשיש את המיסים המטופשים האלה זה פשוט לשים מקלות בגלגלים.
טל , בני ברק  |  04.01.11
3.
ככה זה כשהמטרה רק לשאוב כמה שיותר כסף מהאזרחים !
בטיחות כלי רכב? אויר נקי? לא מעניין אף אחד בממשלה. מיסים ועוד מיסים וזהו !!! זו המדיניות ההרסנית לחסל את מעמד הביניים והעניים ואת חסכונות וכספי הציבור לטובת העברת הכסף ומשאבי המדינה לעשירים. תבדקו בעצמכם את סטטיסטיקות המיסים וחלוקת הנטל בחברה. ונטל המס עולה לרמה לא הגיונית בישראל. כליכודניק לשעבר אני יכול רק לומר לכם שתבינו בסוף עבור מי הצבענו בבחירות, ומה זה ליכוד שטייניץ וביביזיון.
כבר לא ליכוד  |  04.01.11
לכל התגובות