אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויל ואלוביץ' קונים פרויקטים של EGRE ברומניה בהנחה של 33%

ויל ואלוביץ' קונים פרויקטים של EGRE ברומניה בהנחה של 33%

בעלי השליטה ב־EGRE ירכשו מהחברה ארבעה פרויקטים תמורת 9.5 מיליון יורו. הכסף ישמש לתשלום החוב לבעלי האג"ח

04.01.2011, 07:29 | ענת ציפקין

בעלי השליטה בחברת הנדל"ן אי.ג'י.אר.אי(EGRE), ד"ר יאיר ויל (41%) ויורוקום תקשורת של שאול אלוביץ' (41%), מצינים 9.5 מיליון יורו בתמורה לרכישת החברה־הבת רנטיק ייזום. רנטיק ייזום מחזיקה ב־50.7% מחברת RSK שבבעלותה ארבעת הפרויקטים בערים בראשוב, טמישאורה, יאש וקלוז' שברומניה.

ההשקעה הכוללת של אי.ג'י.אר.אי ברומניה עומדת עד כה על 13.3 מיליון יורו באמצעות הלוואה שהעמידה לרשות רנטיק ייזום. למעשה, ויל ואלוביץ' רוכשים את הנכסים במחיר הנמוך ב־33% מההשקעה המקורית של אי.ג'י.אר.אי ברומניה. המחיר שאותו משלמים ויל ואלובי'ץ נגזר מסך השקעותיה של אי.ג'י.אר.אי ברומניה, בניכוי ההפסדים בגין השקעתה שם, ולאחר התאמות.

מחיקות בערך הנדל"ן

בתשעת החודשים הראשונים של 2010 רשמה אי.ג'י.אר.אי מחיקות בגין ירידת ערך הנדל"ן ברומניה בהיקף של 4 מיליון שקל, שהתווספו למחיקות בהיקף של 11 מיליון שקל בגין ירידת ערך נדל"ן ב־2009. בסוף דצמבר דיווחה החברה כי היא צפויה לרשום ברבעון הרביעי של 2010 הפסד נוסף של כ־2.7 מיליון שקל בגין פעילותה ברומניה.

מהערכות שווי שצירפה אי.ג'י.אר.אי לדיווח שלה מאתמול עולה כי שווי אחזקותיה (42%) בנכסים ברומניה מסתכם ב־8.6 מיליון יורו בלבד, ושוויים בספרי החברה הנו כ־9.7 מיליון יורו, נכון לסוף הרבעון השלישי של 2010.

דירקטוריון החברה אישר ביום ראשון את העסקה, אולם כעת היא צריכה לזכות באישור האסיפה הכללית של בעלי מניות אי.ג'י.אר.אי שתתקיים ב־8 בפברואר, מתוקף היותה עסקה עם בעל שליטה.

פירעון האג"ח בחודש הבא

אי.ג'י אר.אי זקוקה למזומנים כדי לעמוד בהתחייבויותיה לבעלי איגרות החוב שלה, ולכן היא עשויה להשתמש בתמורה שתקבל מויל ואלוביץ' לפירעון התחייבויותיה לבעלי האג"ח כבר בחודש הבא. בשנה הקרובה על אי.ג'י.אר.אי לפרוע התחייבויות בהיקף של 47 מיליון שקל לבעלי האג"ח, מתוכם 16 מיליון שקל לתשלום בפברואר הקרוב.

ברבעון השלישי הסתכם ההפסד התפעולי על הפעילות ברומניה ב־3.3 מיליון שקל, כאשר מתחילת השנה מסתכמות תוצאות המגזר באפס הכנסות ובהפסד תפעולי של 11.1 מיליון שקל. ההפסדים ברומניה הובילו את אי.ג'י.אר.אי להפסד כולל של 17 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2010.

בעקבות ההפסדים רשמה החברה במהלך התקופה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בסכום של 7.8 מיליון שקל, מתוכם 5.1 מיליון שקל ברבעון השלישי, ונכון לסוף ספטמבר היו בקופתה מזומנים, שווי מזומנים וניירות ערך בהיקף של 11.1 מיליון שקל בלבד, לעומת התחייבויות שוטפות לבנקים ולמחזיקי האג"ח בהיקף של 22.1 מיליון שקל.

מאי.ג'י.אר.אי נמסר כי "העסקה מבטאת בראש ובראשונה את המחויבות של בעלי השליטה כלפי החברה ומשקיעיה, ומשקפת את נכונותם של בעלי השליטה בה לסייע לחברה בתקופה שבה הנדל"ן ברומניה סובל מירידות מחירים משמעותיות. לקיחת הנכסים הבעייתיים על עצמנו באופן פרטי מסמנת לחברה אפיק חדש ותעמיד לחברה תזרים מזומנים שיאפשר לה לבצע השקעות חדשות ולהרחיב את פעילותה בעתיד בשווקים בעלי פוטנציאל עסקי איכותי יותר, לאושש את פעילותה ולייצר ערך לבעלי מניותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות