אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליאון אדרי מקים בחיפה פארק שעשועים בנוסח דיסני צילום: שאול גולן

ליאון אדרי מקים בחיפה פארק שעשועים בנוסח דיסני

חברת ניאו לינאו, בעלת סינמה סיטי, מקימה קומפלקס בתי קולנוע חדש בחיפה, וממנפת את השותפות עם קרן שמרוק של דיסני

04.01.2011, 09:43 | שי פאוזנר

חברת ניאו לינאו, בעלת מתחמי סינמה סיטי, תקים קומפלקס בתי קולנוע חדש במפרץ חיפה, ולצדו פארק שעשועים בסגנון דיסנילנד. סינמה סיטי חיפה יוקם בהשקעה של 600 מיליון שקל ביציאה ממנהרות הכרמל, סמוך לצומת הצ'ק פוסט, על קרקע של 80 דונם שבבעלות הקבוצה. הוא יכלול כ־50 אלף מ"ר של בתי קולנוע ומסחר, 25 אולמות קולנוע וארבעה אולמות תיאטרון, 6,000 מקומות ישיבה ו־5,000 מקומות חניה.

"המתחם מתוכנן להיפתח במהלך 2013. בדרך כלל לוקח לנו שנתיים לבנות כזה קומלפקס", אמר אתמול ליאון אדרי, בעלי ניאו לינאו, ל"כלכליסט". לדבריו, הפרויקט נמצא כרגע בשלבי תכנון מתקדמים, ויספק אלף מקומות עבודה לתושבי האזור.

אדרי הוסיף כי הפרויקט מתוכנן להיות דומה במבנהו למרכז הבידור סינמה סיטי גלילות ו־G סינמה סיטי בראשון לציון. "חשוב לנו לגרום לאנשים להמשיך ללכת לקולנוע", אמר. "נכון שבאזור כבר יש בתי קולנוע, אבל הם כולם בתוך קניונים, והקונספט שלנו שונה. העובדות הן פשוטות: היו בתי קולנוע גם באזור גלילות כשפתחנו שם, וכולם נסגרו".

סינמה סיטי ראשל"צ. "עד סוף החודש ייפתח מתחם סינמה סיטי בספרד", צילום: סיון פרג סינמה סיטי ראשל"צ. "עד סוף החודש ייפתח מתחם סינמה סיטי בספרד" | צילום: סיון פרג' סינמה סיטי ראשל"צ. "עד סוף החודש ייפתח מתחם סינמה סיטי בספרד", צילום: סיון פרג

פארק השעשועים שיכלול הקומפלקס ישתרע על 30 אלף מ"ר. "המשא ומתן יקבע אם ניתן יהיה להשתמש בשם דיסני או לא; כל השאר כבר סגור", אמר אדרי. בכך צפוי אדרי לנצל את הקשרים שלו בקבוצת דיסני העולמית: שותפיו של אדרי בניאו לינאו הם מנכ"ל החברה יעקב כהן, חברת מטרופוליטן (שבבעלות משפחת חדידה מצרפת), וקבוצת שמרוק האמריקאית, שהיא זרוע ההשקעות של קונצרן דיסני העולמי. שמרוק, שפועלת בישראל כ־20 שנה, מנהלת נכסים בהיקף של יותר מ־2 מיליארד דולר, וביצעה עד כה השקעות בישראל בהיקף של כ־400 מיליון דולר.

בשיחה עם "כלכליסט" חשף אדרי חלק מתוכניות ההתרחבות של ניאו לינאו באירופה, ואמר: "עד סוף החודש נפתח את מתחם סינמה סיטי הראשון בספרד". הכניסה של החברה הישראלית לספרד מבוצעת לאחר שהקבוצה הקימה בשנים 2007–2008 בפורטוגל חמישה מתחמים דומים לאלה של סינמה סיטי בישראל. בפרויקט שייפתח החודש בברצלונה הושקעו כ־40 מיליון יורו.

על פי אדרי, החברה השקיעה עד כה כ־25 מיליון יורו בפיתוח פעילותה באירופה, וצפויה להשקיע עד 2012 כ־100 מיליון יורו נוספים. לדבריו, המדינות הבאות שבהן מתכוונת ניאו לינאו להקים מתחמי קולנוע ומסחר הן צרפת וגרמניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות