אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנציגר מחזק את ישי לויט צילום: אביגיל עוזי

דנציגר מחזק את ישי לויט

השופט יורם דנציגר החזיר את לויט לבוררות בין האחים שרבט כדי שייתן פסק בורר חלקי - למרות התנגדות אחד האחים

04.01.2011, 12:25 | מארק שון

השופט יורם דנציגר ממשיך את מגמת חיזוק שמו של ישי לויט כבורר: חודש לאחר שקבע בהחלטה דרמטית לאשר את פסק הבורר של לויט בעניין משפחת ליברמן, צדיק בינו ומפרק ארט־בי מחזיר את לויט לבוררות שכבר התפטר ממנה, זאת כדי שיתן פסק בורר חלקי בעניין.

מדובר בסכסוך משפחתי מר וקשה של 20 שנה בין האחים שרבט המחזיקים בנכסי נדל"ן רבים ברחבי הארץ, סכסוך המתרכז באופן חלוקת הרכוש המשפחתי ביניהם. לויט הוא הבורר השני העוסק בתיק, וגם הוא התפטר בינואר 2009 לאחר שניהל אותה במשך 4 שנים.

לויט חילק את הבוררות לשני חלקים, השלב ראשון שאמור לקבוע את "מאסת הנכסים" לחלוקה, והשלב השני שבו יוכרע אופן חלוקת הנכסים. התפטרותו של לויט, שבאה על רקע התנהגות בני המשפחה (לויט הסביר מאוחר יותר כי הם צעקו וגידפו זה את זה בדיונים), התרחשה על סף מתן החלטתו בחלק הראשון.

מרבית האחים ביקשו מלויט שייתן את פסק הבורר החלקי בעניין, ואחד האחים, מלכיאל שרבט, התנגד בטענה שסמכותו פקעה ברגע שהתפטר. לויט התבקש על ידי בית המשפט המחוזי בנצרת להגיב לדברים, והשיב כי הוא מוכן לתת את הפסק החלקי אם כל האחים יבקשו זאת או אם בית המשפט יורה לו לעשות כן.

השופט דנציגר ניתח ארוכות את הנקודה אם בית המשפט יכול לאלץ בורר לשוב לתפקידו, אף שהדגיש כי למעשה לויט הסכים לחזור ולתת את פסק הבורר החלקי אם בית המשפט יורה לו, ולבסוף בהסכמת השופטים אליעזר רבלין וסלים ג'ובראן, החזיר את לויט כדי שייתן פסק בורר חלקי בסוגיית מאסת הנכסים, ולאחר מכן האחים שרבט יצטרכו לשוב ולבחור בורר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות