אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התכנון של גוגל: השקת שירות תשלומים סלולרי עוד השנה

התכנון של גוגל: השקת שירות תשלומים סלולרי עוד השנה

לפי בלומברג, החברה מפתחת שירות שיאפשר לגשת פיזית לחנויות עם סמארטפון התומך בטכנולוגיית NFC, להעביר אותו בסורק מיוחד - ולבצע קניות

04.01.2011, 14:16 | עומר כביר
גוגל מפתחת שירות תשלומים, שיאפשר לבעלי טלפונים סלולריים תומכים לקנות מוצרים בחנויות פיזיות, באמצעות העברת המכשיר מול סורק מיוחד – כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג מפי שני מקורות המקורבים לנושא.
נקסוס S, צילום: samsung.com נקסוס S | צילום: samsung.com נקסוס S, צילום: samsung.com

לפי הדיווח, השירות יושק עוד השנה, ויתבסס על טכנולוגיית NFC, המאפשרת להעביר מידע  בין מכשירים תומכים עד למרחק של כ-10 סנטימטרים. שבב NFC משולב בנקסוס S, סמארטפון הדגל החדש של גוגל, שהושק בחודש שעבר ויוצר על ידי סמסונג. אחד המקורות אמר לבלומברג כי המכשיר ישמש את גוגל לבחינת השירות החדש.

בינתיים גוגל פועלת להטמעת טכנולוגיית NFC בבתי עסק שונים בארה"ב: מאמצע דצמבר חילקה החברה מאות ערכות NFC לבתי עסק בפורטלנד, אורגון, שנועדו להצבה בכניסה לחנויות. סריקת תגים אלו עם סמארטפון תומך מציגה בפני המשתמש את שעות פעילות בית העסק, ביקורות ודירוגים של לקוחות והמלצות על עסקים מקומיים נוספים.

לפי הערכה של חברת המחקר IE Market, עד כשליש מהתשלומים הניידים ב-2014, שהיקפם צפוי לעמוד אז על 1.13 טריליון דולר, יתבצעו באמצעות טכנולוגיית NFC. לפני נתונים של חברת iSuppli, ב-2010 נמכרו 52.6 מיליון טלפונים סלולריים תומכי NFC. המספר צפוי לגדול ליותר מ-220 מיליון ב-2014.

שלוש ספקיות הסלולר הגדולות בארה"ב – ורייזון, AT&T וטי-מובייל – חברו בנובמבר ליוזמה משותפת להצעת שירותים מבוססי NFC, שאמורה לצאת לפועל ב-2012. חברת האשראי ויזה צפויה להשיק שירות תשלומים מבוסס NFC כבר השנה, וכך גם שירות התשלומים המקוון PayPal. גם אפל מבצעת מהלכים בתחום: בשנה שעבר שכרה החברה מומחה ל-NFC והגישה פטנט על שיטה להעברת תשלומים בין טלפונים סלולריים באמצעות הטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות