אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי אלישרא: יש להבטיח שלא ניפגע עקב המכירה צילום: גיא אסייג

עובדי אלישרא: יש להבטיח שלא ניפגע עקב המכירה

העובדים פנו למנהל רשות החברות הממשלתיות על רקע עסקת המכירה הצפויה של מניות התעשייה האווירית בחברה לאלביט

05.01.2011, 07:08 | גולן חזני

ועד העובדים של חברת אלישרא פנה למנהל רשות החברות הממשלתיות דורון כהן בדרישה כי יבטיח שעובדי החברה לא ייפגעו במסגרת עסקת המכירה של מניות התעשיה האווירית בחברה לידי אלביט מערכות. מדובר בצעד בודד מתוך שורת צעדים שמקיימים העובדים בימים האחרונים נגד הנהלת החברה על רקע מה שהם מגדירים כ"תוכנית המפץ הגדול לפירוק אלישרא ולחיסול העבודה המאורגנת בחברה".

אלביט מערכות מחזיקה ב־70% ממניות אלישרא והתעשיה האווירית מחזיקה ביתר מניות החברה (30%). בשנים האחרונות דובר מספר פעמים על עסקה שבמסגרתה תרכוש אלביט את יתרת מניות אלישרא מהתעשייה האווירית, אולם בכל פעם הופסק המשא ומתן, אם בשל פערי מחיר ואם בשל התנגדות פעילה של ועד העובדים של אלישרא. שלשום פורסם ב"כלכליסט" כי המגעים בין החברות חודשו וכי אלישרא קרובה לסיכום עם התעשייה האווירית על רכישת יתרת המניות תמורת 55–65 מיליון דולר.

במכתב לכהן ציינו העובדים כי לא התפלאו לקרוא את הידיעה על המגעים בין הצדדים, אך הדגישו כי המחיר שאמורה העסקה לשקף לאלישרא - כ־200 מיליון דולר - נמוך יחסית לשווי ששוקף לחברה בעבר: "הבאנו את החברה למצב מצוין ולצבר הזמנות אדיר". העובדים רמזו כי ייתכן שהחלטת החברה שהתקבלה לאחרונה להעביר חלק מעובדי חטיבת המודיעין שלה למפעל אלביט בחולון, נעשתה דווקא בעיתוי הנוכחי שלא במקרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות