אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: פקידות במשרד הרישוי סייעו לכנופיית גנבי רכב

חשד: פקידות במשרד הרישוי סייעו לכנופיית גנבי רכב

שתי פקידות בחיפה נעצרו בחשד שקיבלו שוחד, ובתמורה סייעו לגנבי הרכב להשיב כלי רכב מזוייפים לישראל, בזהות של רכב חוקי

06.01.2011, 12:55 | איתי הר אור

המשטרה חושדת כי שתי פקידות ממשרד הרישוי בחיפה שיתפו פעולה עם כנופיית גנבי רכב. הדבר נחשף בתום חקירה סמויה ומורכבת שנוהלה בחודשים האחרונים ביחידת הרכב אתגר - להב 433.

בעקבות החקירה התנהל מבצע רחב היקף של בלשי יחידת אתגר כנגד כנופיית גנבי רכב מתוחכמת שפעלה בתחומי המחוז הצפוני, אשר איתרה וגנבה כלי רכב חדשים מתוך ישראל, וזאת לאחר שאותרו באמצעות שיתוף פעולה של עובד מוסך באיזור כרמיאל.

איתוראן על 2010 ירידה של 11% בגניבות רכב הירידה המשמעותית ביותר חלה בגניבת כלי רכב מסחריים - 47%. לפי נתוני החברה, 21% מהגניבות נעשו על ידי בעלי הרכב תומר הדרלכתבה המלאה

החקירה העלתה כי לאחר גניבות הרכבים, הועברו כלי הרכב לעיר ג'נין, שם זויפו כלי הרכב ו"הולבשה" עליהם זהות חדשה שהותאמה לרכב אחר חוקי.

החקירה, שנוהלה בפיקודו של ניצב משנה יהודה עטר, העלתה כי חברי הכנופיה נעזרו בשתי עובדות ממשרד הרישוי בחיפה, אשר שיתפו פעולה עם הכנופייה תמורת שוחד. בסיום תהליך הזיוף בג'נין, הוחזרו כלי הרכב המזוייפים והמשוכפלים לשטח מדינת ישראל והוטמעו בשוק הרכב הישראלי בזהות חדשה של רכב חוקי.

אמש, בתום החקירה הסמויה, נערך מבצע רחב היקף של יחידת אתגר בסיוע המחוז הצפוני וצה"ל בשתי זירות עיקריות: העיר ג'נין שבתחומי הרשות הפלסטינית ומספר ערים בגזרת המחוז הצפוני.

9 עצורים

במהלך הפעילות נעצרו ראש הכנופייה בשפרעם, תושב ג'נין החשוד העיקרי שהיה אחראי על זיוף עשרות רבות של כלי רכב, וכן 2 עובדות משרד הרישוי ובוחן ראשי במכון טסטים בעיר חיפה. בסך הכל ישנם 9 עצורים.

במבצע נתפסו כלי רכב מזוייפים ומשוכפלים, עשרות לוחיות זיהוי של כלי רב גנובים, מסמכים, רישיונות רכב ורישיונות נהיגה ריקים, מחשבים, מדפסות, כסף רב וציוד נוסף ששימש לזיוף ושכפול כלי הרכב הגנובים. העצורים נחקרים בשעה זו ביחידת אתגר ויובאו בצהריים לבית משפט השלום ברמלה לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה