אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרישה: הבנק האירופי המרכזי אינו תחליף לממשלות חסרות אחריות צילום: בלומברג

טרישה: הבנק האירופי המרכזי אינו תחליף לממשלות חסרות אחריות

נשיא בנק המרכזי הזהיר ממשלות באירופה לא לסמוך על הבנק לחילוץ אירופה ממשבר החוב והפציר בהן להדק את הרגולציה המוניטרית

07.01.2011, 17:58 | בלומברג

נשיא הבנק האירופי המרכזי, ז'אן קלוד טרישה הזהיר ממשלות באירופה לא לסמוך על הבנק המרכזי לחילוץ אירופה ממשבר החוב בו היא נמצאת והפציר בהן להגביר את מאמציהם להדק את הרגולציה המוניטרית.

"מדיניות מוניטרית אחראית לא יכולה להוות תחליף לחוסר האחריות של הממשלות", אמר טרישה היום (ו') בנאום שנשא בגרמניה. "אירופה לא יכולה לנוח באמצע התהליך, אנו צריכים להיות יותר שאפתנים. ההצעות שראינו בבריסל לא מספקות לדעת הבנק המרכזי", הוא אמר.

עלות ביטוח החוב של מדינות אירופה מפורטוגל ועד איטליה עלתה היום. שרי האוצר באירופה התחייבו להדק את החוקים הקשורים בגירעון התקציבי בניסיון לעצור את משבר החוב שפוקד את גוש היורו, אך הם לא עמדו בדרישת הבנק המרכזי לעונשים אוטומטיים.

"אנו צריכים להיות מאוד נוקשים בהטלת סנקציות אם עוברים על החוקים", אמר טרישה. "באמצעות הגבלת כוחו של שיקול הדעת במקרים כאלו, נגדיל את כוחן של היציבות ההצמיחה. חייב להיות קוד התהגות לכל הצדדים המעורבים", הוא אמר.

הבנק הסיני המרכזי הודיע היום כי ימשיך להשקיע בגוש היורו באמצעות קרן השקעות החוץ בגובה 2.65 טריליון דולר של המדינה. היורו נחלש היום אל מול הדולר וצפוי לסגור את השבוע עם הירידה השבועית הגדולה ביותר מול הדולר מזה יותר מחודש לאחר פרסום נתוני האבטלה בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות