אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכרז בוטל כי מחירי הנדל"ן עלו

המכרז בוטל כי מחירי הנדל"ן עלו

ביהמ"ש אישר ביטול מכירת מגרש ברמלה לאיש העסקים יעקב דושינסקי על רקע שינוי מחיר השוק של הקרקע

09.01.2011, 09:59 | כתב "כלכליסט"

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל מכירת מגרש ברמלה לאיש העסקים יעקב דושינסקי על רקע שינוי מחיר השוק של הקרקע. סגנית נשיא בית המשפט השופטת ורדה אלשיך קיבלה בשבוע שעבר את עמדת הנתבע רו"ח חן ברדיצ'ב, וקבעה כי הוא רשאי לנצל סעיף המותיר לו לבטל את המכרז, אם הוא סבור שיוכל להשיג עבורו מחיר גבוה יותר. את התביעה הגישה חברת מקימים, שסיכמה לקנות את המגרש מדושינסקי ב־25 מיליון שקל.

ברדיצ'ב משמש נאמן לנכסי חברת רסידו של היזם פרדי רובינסון, שנקלעה לקשיים. במאי 2009 הוא מכר במכרז מגרש ברחוב דני מס שבמרכז רמלה לדושינסקי, שהציע בעדו 17.5 מיליון שקל. ברדיצ'ב מיד הגיש את החוזה לאישור בית המשפט, שהתעכב מסיבות טכניות. בינואר 2010 הודיע ברדיצ'ב על ביטול המכרז, לאחר שעיריית רמלה דרשה 3 מיליון שקל כתנאי לרישום המגרש על שם הקונים והציבה תנאים נוספים.

ברדיצ'ב הסתמך בביטול על סעיף בחוזה, המתיר לבטל את העסקה אם החוזה לא יאושר בבית המשפט תוך 60 יום. דושינסקי הגיש בקשה לביטול ההחלטה וטען שברדיצ'ב מבקש לנצל את התייקרות המגרשים להשגת מחיר גבוה יותר. דושינסקי הוסיף כי הוא מוכן לשלם את הסכומים שדרשה עיריית רמלה וכי אף הוכנה טיוטת חוזה בנושא.

תגובת מקימים להחלטה: "נערער לבית המשפט העליון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות