אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוארך מעצרו של עו"ד  שטנגר; המשטרה: רצה לפגוע בשופטת טובה סיון

הוארך מעצרו של עו"ד שטנגר; המשטרה: רצה לפגוע בשופטת טובה סיון

עו"ד חיים שטנגר עצור בחשד שהפעיל עבריינים במטרה לאיים על שכנו; המשטרה טוענת כי בידה קלטת לפיה ביקש שטנגר לכאורה לפגוע בשופטת

09.01.2011, 13:30 | ענת רואה

בית משפט השלום האריך היום (א') ביומיים נוספים את מעצרו של עו"ד חיים שטנגר, שנעצר ביום רביעי שעבר בחשד שהפעיל עבריינים כדי לפגוע בשכנו. הארכת המעצר התבקשה בעקבות חשד נוסף של המשטרה לפיו שטנגר ביקש לפגוע בשופטת בית המשפט לענייני משפחה טובה סיון. לפי טענת המשטרה ברשותה ישנה קלטת בה מתועד שטנגר כשהוא מתבטא באופן ממנו עולה כי הוא מעוניין לפגוע בשופטת.

לפי הנטען בדיון ע"י נציג המשטרה "לאחר הגרסה שהוא נתן מצאנו לנכון להחשיד אותו בעניין השופט(ת) ...הוא לא מסר גרסה בכלל, כל הזמן אמר שהוא לא חש בטוב. ביום שישי הוא נחקר ואז נתן את גרסתו". לטענת המשטרה עו"ד שטנגר אמר שיש לו סכסוך משפטי ו"הודה שהתבטא בצורה לא ראויה כלפי השופט(ת) בנוכחות אחרים".

סנגוריו אמרו כי "שטנגר מכחיש בכל תוקף כוונה לפגיעה בשופטת. הראייה שהחשוד החל בהליכים משפטיים אזרחיים כנגד אותה שופטת ומעולם לא היתה בכוונתו לפגוע פגיעה כלשהי באיש".

השופט שמאי בקר כתב בהחלטתו כי "העבירות המיוחסות לשטנגר מקימות גם את עילת המסוכנות מעצם טיבן וטבען ודי אם אפנה לחשד ביחס לתכנון הפגיעה בכבוד השופטת סיון, עניין אשר מצא ביטוי ופרסום ברשת האינטרנט כבר הבוקר עוד טרם הועלה עלי הבקשה המונחת בפני".

שטנגר נעצר ביום רביעי בערב וזמן קצר לאחר מכן חש ברע ואושפז בבית חולים. הוא שוחרר מבית החולים ביום שישי והועבר להמשך מעצר באבו כביר.

עדכון: באוגוסט 2011 אושר הסדר טיעון בין הפרקליטות לשטנגר, במסגרתו הורשע על-פי הודאתו באיומים כלפי שכנו ונדון ל-6 חודשי מאסר על תנאי.

במסגרת ההסדר נמחקו מכתב האישום המקורי עבירות נוספות בהן הואשם לרבות ניסיון שידול לחבלה במזיד במכוניתה של השופטת טובה סיון, סגנית נשיאת בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. השופטת הדסה נאור הזכירה את הפער המשמעותי שבין כתב האישום המקורי לכתב האישום שהתגבש בסופו של יום וקבעה כי אף שאין להקל בחומרת המעשים שנותרו גם לאחר תיקון כתב האישום - אין היא יכולה שלא לציין כי הנאשם עמד בפני סיכון להיות מורשע בעבירות חמורות, כשכנראה התשתית הראייתית לגביהן היתה רעועה. לפיכך קבעה כי טוב עשתה הפרקליטות כשתקנה את כתב האישום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות