אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היקף הרכישות האמיתי של בנק ישראל בדצמבר: 2.3 מיליארד דולר צילומים: בלומברג

היקף הרכישות האמיתי של בנק ישראל בדצמבר: 2.3 מיליארד דולר

יתרות המט"ח של ישראל זינקו לשיא חדש של כ- 71.4 מיליארד דולר; בשני ימי המסחר האחרונים של דצמבר רכש הבנק 500 מיליון דולר, בין היתר כדי לשפר את נתוניו הכספיים ל-2010

09.01.2011, 14:40 | אמנון אטד

רכישות הדולרים שביצע בנק ישראל בפועל בחודש שעבר היו גדולות בהרבה מהסכום שעליו דיווח הבנק בסוף השבוע שעבר, והן הסתכמו בכ- 2.3 מיליארד דולר, לעומת כ- 1.8 מיליארד דולר שעליהם הודיע בנק ישראל.

הסיבה לפער גדול זה בין הנתונים היא העובדה שבשני ימי המסחר האחרונים של דצמבר התערב בנק ישראל בצורה מאסיבית במסחר במטבע חוץ, בין היתר כדי לשפר מעט את נתוניו הכספיים לשנת 2010, ורכש כ-500 מיליון דולר. אולם סכום זה נרשם בספרי הבנק רק החודש, והוא יבוא לכן לידי ביטוי רק בנתוני יתרות המט"ח לחודש ינואר 2011. תופעה דומה, של דחיית ההצגה של חלק מרכישות הדולרים לחודש הבא, נרשמה גם בחודש ספטמבר האחרון.

התערבות מוגברת זו של בנק ישראל במסחר במטבע חוץ בולטת במיוחד על רקע העובדה שבחודש נובמבר הבנק המרכזי לא התערב כלל במסחר במט"ח. כתוצאה מרכישות אלה, מסתכם כעת ההיקף האמיתי של יתרות מטבע החוץ של ישראל בסכום שיא של כ- 71.4 מיליארד דולר, לעומת הנתון הרשמי לסוף דצמבר שהצביע על יתרות בסכום של כ- 70.9 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות